Wiadomości z Mysłowic

Bluzy firmowe z logo - czy to dobry pomysł na tworzenie własnej marki?

  • Dodano: 2021-05-06 15:30, aktualizacja: 2022-12-06 10:17

Firmy sięgają po najróżniejsze sposoby na to, by wypromować się i trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Jednym z najczęściej stosowanych przez nie obecnie rozwiązań są bluzy firmowe z logo. Jak się okazuje, z postawienia na nie może płynąć całe mnóstwo korzyści. Jakich dokładnie? Gdzie tak właściwie zaopatrywać się w bluzy tego typu? Na tych dwóch kwestiach zamierzamy skupić się w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego bluzy firmowe z logo są świetnym rozwiązaniem?

Bluzy z logo konkretnej firmy nie bez powodu są aktualnie tak chętnie wybierane przez przedsiębiorstwa potrzebujące zbudować własną markę i chcące wypromować się w sposób bardzo bezpośredni. Postawieniu na nie towarzyszy całe mnóstwo korzyści. Te najistotniejsze wypisujemy poniżej.

  • Potrafią stać się żywą reklamą - bluzy z logo mają to do siebie, że stają się żywą reklamą - o ile oczywiście są noszone przez odbiorców. Właśnie dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniej ich jakości, a przede wszystkim zadbanie o to, by wyglądały w sposób jak najbardziej atrakcyjny. Rzecz w tym by sprawić, że ludzie będą chcieli je nosić.
  • Są bardzo chętnie noszone - istnieje wiele różnych rodzajów reklamy bezpośredniej, przy czym ulotki są tą najbardziej znaną i najchętniej wykorzystywaną. Wynika to nie z ich efektywności, a... ceny. Tak naprawdę jednak ulotki są czymś, co zdecydowana większość ludzi wyrzuca bezpośrednio po dostaniu. Takiej sytuacji nigdy nie będzie z bluzami i odzieżą sportową, które są uważane za przedmiot wartościowy. Nie dość zatem, że zawsze trafiają do domu ich odbiorców to jeszcze są przez nich chętnie noszone.
  • Są uniwersalne - odzież z nadrukiem logo firmy (najlepiej w sposób subtelny i minimalistyczny) mogą być noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W ten właśnie sposób można zamówić większe ich ilości w różnych rozmiarach nie przejmując się przy tym płcią odbiorców.
  • Sprawdzają się w dwóch sytuacjach - są świetne zarówno wtedy, gdy chce się w nie wyposażyć własnych pracowników, jak i wtedy, gdy chce się je rozdawać na różnego rodzaju eventach okolicznościowych. Najefektywniejsze okazuje się być sięgnięcie po obie te opcje, stanowiące świetne rozwiązanie pod kątem marketingowym.

Warto wiedzieć, że wiele spośród tych korzyści zależy od tego, gdzie tak właściwie zaopatrzy się w bluzy. Zazwyczaj nierozsądnym jest oszczędzanie na nich. Same w sobie nawet w najtańszym wariancie nie należą do najtańszych gadżetów. Faktem jest jednak to, że dołożenie kilku czy kilkunastu złotych może nie zrobić wielkiej różnicy w budżecie, ale potrafi przyczynić się do wielkiego skoku w ich jakości. Dzięki temu z kolei istnieje większa szansa, że staną się efektywną i przynoszącą rzeczywiste korzyści reklamą.

Gdzie zaopatrywać się w tego typu bluzy?

Rzeczą dość oczywistą jest to, że bluzy firmowe z logo muszą zostać wykonane na zamówienie. Z uwagi na ich popularność, miejsc, w których można takowe zamówić jest w Polsce całe mnóstwo. Po które z nich sięgnąć, by cieszyć się produktem najwyższej możliwej jakości, a przy okazji mieć pewność, że cały projekt zostanie zrealizowany profesjonalnie? Można tutaj sięgnąć po doświadczoną i sprawdzoną firmę. Można też zaryzykować i wejść w usługodawcę mniej doświadczonego, ale obiecującego. Na co zwrócić przy tym uwagę?

Przede wszystkim na materiał, z którego wykonywana jest bluza. Najczęstszym jest oczywiście bawełna, choć zdarzają się również bluzy wykonane z poliestru. Nie ma wyraźnej przewagi jednego materiału nad drugim - nie sposób jest jednak nie zauważyć, że różnią się one diametralnie. Kolejną kwestią jest sprawa własnego logo. To może być haftowane ręcznie lub nadrukowane jedną z wielu metod. Obie te opcje reprezentują sobą zupełnie inną jakość, ale i odznaczają się zgoła odmienną ceną. Ta ostatnia nie jest tu najważniejsza - dobrze jednak zrobić pewne rozeznanie na rynku. Często można nabyć dokładnie ten sam produkt w niższej cenie. Zwłaszcza przy zakupach bardziej hurtowych.

Miejsc, w których można się zaopatrzyć w tego typu bluzy jest sporo. Zdecydowanie najrozsądniej jest sięgnąć tutaj po Internet, który prezentuje najszerszą ich paletę. Można też udać się do jednej z drukarni działających stacjonarnie. To drugie rozwiązanie ma sporo sensu, gdyż pozwala zapoznać się z produktem w ostatecznej jego formie i zobaczyć, jak przedstawia się on w rzeczywistości.

Podsumowanie

Bluzy firmowe z logo i inna odzież z nadrukiem potrafią być świetnym rozwiązaniem zarówno dla firm, które chcą się wypromować na wszelkiego rodzaju targach (i nie tylko), jak i dla tych, które chcą wyposażyć swoich własnych pracowników w stroje firmowe, które ci po prostu będą chcieli nosić. Nie tylko w pracy, ale i każdego dnia, w domu czy na ulicy. Powinny być wizytówką firmy - taką, która powinna być najwyższej jakości i przykuwać wzrok. Taką, która może wywoływać pytanie "skąd masz taką bluzę?". Dlatego też tak istotne jest postawienie na jak najlepszą firmę produkującą owe bluzy. Dzięki niej będzie się mogło mieć pewność, że ostateczny produkt będzie najwyższej jakości, a reklama firmy będzie po prostu skuteczna i taka, którą będzie można się pochwalić.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.