Wiadomości z Mysłowic

Co to jest laptop 2 w 1?

  • Dodano: 2019-07-10 13:45

Stworzone dla osób będących w ciągłym ruchu - laptopy 2 w 1 czyli połączenie tabletu z klawiaturą stają się coraz popularniejsze. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się czym się charakteryzują oraz zobaczyć popularne modele tego sprzętu.

Poniżej przedstawione dane zebraliśmy na stronie gigam.pl.

Konwertowalne to nie to samo co hybrydowe

Komputery  2 w 1 dzielimy na dwie kategorie, i choć obu pojęć używa się często jako synonimu, to istnieją między nimi zasadnicze różnice. Po pierwsze: w laptopach hybrydowych ekran jest w pełni odłączalne od klawiatury, natomiast w laptopach konwertowalnych możemy go jedynie dowolnie ustawiać względem klawiatury. Z tego powodu w hybrydach zarówno pamięć, jak i dysk i inne podzespoły znajdują się w tablecie. Sama klawiatura pełni w zasadzie funkcję stacji dokującej, do której zaczepiamy tablet, kiedy musimy coś napisać, podładować go, lub też skorzystać z dodatkowych gniazd wyjściowych. W przypadku laptopów konwertowalnych klawiatura jest integralną częścią komputera. Sam ekran możemy ustawić w wielu pozycjach względem podstawy, ale zawsze będzie on do niej podłączony. Dzięki temu możliwa jest dłuższa i wygodniejsza praca, jednak kosztem nieco większego rozmiaru i wagi od porównywalnego tabletu hybrydowego.

Wady i zalety

Do głównych zalety przemawiających za zakupem laptopa 2 w 1 można zaliczyć ich wszechstronności i wydajności. Korzystając z tabletu mamy dostęp do podzespołów przenośnego komputera, czyli mocy obliczeniowej większej niż standardowo oferują takie urządzenia. Dodatkowo, klawiatura jest zazwyczaj niezbędna, jeśli chcemy sprawnie napisać coś więcej niż jednozdaniowy email. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują zarówno prywatnie jak i zawodowo. Osobny ekran, który można ustawić w dowolny sposób, pozwala w wygodny sposób oglądać film i seriale podczas długiej podróży pociągiem czy samolotem.

Główną wada laptopów 2 w jednym jest ich zauważalnie większy rozmiar i waga w porównaniu z klasycznymi tabletami. Oczywiście, zyskujemy za to większą moc, ale wciąż nie dostajemy jej za darmo, bo jakakolwiek hybryda jest droższa od tabletu o porównywalnych parametrach. 

Dobry model 

Laptop Dell Inspiron 5482 to 14 calowy laptop konwertowalny o naprawdę mocnych podzespołach. Wyposażony jest w 8 GB RAM oraz ultraszybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Dotykowy ekran Full HD pozwala na korzystanie z technologii Dell Cinema, zapewniającej maksymalną jakość obrazu i dźwięku podczas korzystania z multimediów.

Laptop Dell Latitude 5290 2in1 o przekątnej ekranu wynoszącej 12,3 cala, to sprzęt dla profesjonalistów. Zapewnia on najlepszą ochronę firmowych danych, dzięki zastosowaniu technologii czytnikowi linii papilarnych, opcjonalnej kamerze na podczerwień, dyskowi samoszyfrującemu i modułowi NFC. Choć waży jedynie niecały kilogram, to jego bateria pozwala na cały dzień pracy. Jak wszystkie produkty z serii Latitude, model ten opiera się na innowacyjnej konstrukcji, która prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, takich jak włókno węglowe z recyklingu, dzięki czemu można polegać na jego trwałości.

Wybierając laptopa 2 w 1 koniecznie zwróć uwagę na ekran (jego rozdzielczość i jakość obrazu), baterię (skoro często będziesz korzystać z niego poza biurem, to musi być wytrzymała) oraz mocną obudowę (będą w podróży i używanie sprzętu w różnych miejscach zwiększa ryzyko uszkodzenia). Znajdź też odpowiedni rozmiar, choć spotykamy laptopy 2 w 1 o przekątnej ekranu nawet 15,3 cala, to zastanów się, czy tak duży tablet jest ci potrzebny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.