Wiadomości z Mysłowic

Co zrobić, gdy konieczne jest czyszczenie silosów?

  • Dodano: 2020-02-11 12:15

Silosy – chyba każdy kojarzy te wielkie zbiorniki, w których przechowywane są różnego rodzaju materiały, zarówno sypkie, jak i płynne. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiednich materiałów i kształtu do zawartości, jaka się w nich znajduje. Dlaczego tak jest?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Warto wiedzieć, że przechowywane w silosach materiały mogą być niebezpieczne, nawet jeżeli powszechnie za takie nie uchodzą. W nieodpowiednich warunkach nawet mąka potrafi być substancją wybuchową – dlatego ważne jest, by była przechowywana bez dostępu powietrza z zewnątrz i z dala od potencjalnych źródeł zapłonu. A skoro nawet mąka może stanowić niebezpieczeństwo, to tym bardziej należy dbać o inne materiały, takie jak ropa naftowa czy cement. Oprócz tego ważne jest bezpieczeństwo odbiorców, a więc konieczna jest taka konstrukcja, by czyszczenie silosów przebiegało sprawnie i dokładnie – jest to istotne szczególnie przy przechowywaniu składników spożywczych i zapobieganiu zanieczyszczeniu czy inwazji owadów.

Po drugie – wydajność

Mycie silosów to tylko jeden z czynników, które są istotne przy projektowaniu. Choć nie widać tego z zewnątrz, silosy to często zaawansowane technologicznie urządzenia wyposażone w silniki. Służy to sprawnemu dozowaniu zawartości – na przykład składników do wyrobów spożywczych. Dobra konstrukcja zapewnia stałą wymianę zawartości, a więc minimalizuje osadzanie się resztek. Dzięki temu mycie silosów można przeprowadzać rzadziej, do tego przebiega ono sprawniej.

Jak widać, zakłady zajmujące się przetwarzaniem jakichkolwiek surowców – zarówno chemicznych, jak i spożywczych – wymagają doskonałych technologii na każdym etapie, nie tylko produkcji, ale także przechowywania. Oprócz tego zależne są od zewnętrznych firm odpowiedzialnych za serwis i czyszczenie silosów, takich jak https://makowskimis.eu/oferta/zbiorniki/. Dzięki zaawansowanym technologiom czyszczenia i sterylizacji możemy być spokojni o jakość i bezpieczeństwo produktów, z których korzystamy na co dzień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.