Wiadomości z Mysłowic

Coraz więcej Polaków inwestuje swoje pieniądze. Sprawdź, jak

  • Dodano: 2018-01-24 09:30

Poziom bezrobocia spada, a sytuacja Polaków poprawia się. Coraz częściej możemy pozwolić sobie więc na oszczędzanie, a także inwestycje. Jeśli jesteś ciekaw, w co najchętniej rodacy inwestują swoje pieniądze, by efektywnie pomnażać oszczędności, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie kilku najczęściej wybieranych sposobów inwestycji. Może wśród nich znajdzie się odpowiedni również dla Ciebie? Przeczytaj i przekonaj się sam!

Nieruchomości

Niskie stopy zwrotu, jakie oferują bankowe depozyty sprawiają, że Polacy szukają alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest zakup nieruchomości. Inwestycja w zakup mieszkania na wynajem daje zwrot w postaci bieżącego dochodu oraz wzrost wartości zainwestowanego kapitału. Z jednej strony uzyskuje się bowiem comiesięczny dochód, w postaci płaconego przez najemców czynszu, z drugiej zaś – wartość nabytego mieszkania stale rośnie. Oczywiście, by tak było, musi ono spełnić szereg warunków. Wzrost nie musi być spektakularny – nawet kilka procent w dłuższej perspektywie oznacza wymierne korzyści. Opłacalność najmu zwiększa również. możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych. A w jakie mieszkania najbardziej opłaca się inwestować? Oczywiście w te nowoczesne, o wysokim standardzie, zlokalizowane w prestiżowej okolicy. Nie bez znaczenia jest także powierzchnia mieszkania (im większe tym lepiej).

Złoto

Od kilu lat zaobserwować można gwałtowny wzrost zainteresowania inwestycjami w kruszec. W przeciwieństwie do nieruchomości, zakup złota nie wymaga ogromnych nakładów finansowych ani czasu i wydaje się bezpieczną oraz opłacalną alternatywą. Kto najczęściej kupuje złoto? Przede wszystkim osoby, które myślą o długoterminowym powiększaniu swojego kapitału. Inwestycja taka jest bezpieczna, bowiem nawet, jeśli chwilowo złoto traci na wartości, w dłuższej perspektywie i tak na niej zyskuje. Podaż kruszcu jest ograniczona i w przeciwieństwie do pieniędzy, skutecznie zabezpiecza przed dewaluacją czy inflacją. Decydując się na inwestycję w złoto, staje się przed dwiema możliwości: zakupem złota fizycznego w mennicy, punkcie stacjonarnym lub zakładzie jubilerskim oraz nabyciem tzw. certyfikatu na złoto. W tej formie jego wartość obarczona jest jednak sporym ryzykiem i zależy od sytuacji na rynkach finansowych.

Depozyty bankowe

Depozyty bankowe niegdyś stanowiły najczęściej wybierany sposób inwestycji kapitału. Dziś średnia wartość oprocentowania lokat nie przekracza 2-3%, co sprawia, że inwestorzy poszukują atrakcyjnej alternatywy. Oczywiście można uzyskać nieco wyższe oprocentowania, ale zwykle trzeba spełnić szereg kryteriów dodatkowych, np. założyć rachunek osobisty. Pojawia się również warunek mówiący o tym, że wartość depozytu nie będzie mogła przekroczyć określonej kwoty, np. 10 tys. zł. Banki i instytucje finansowe oferują klientom również fundusze inwestycyjne. Czy warto z nich korzystać? Niestety, w Polsce większość z nich jest bardzo droga, a za zarządzanie funduszami akcji przyjdzie inwestorowi sporo zapłacić.

Kredytodawcy

Kolejną, nowoczesną metodą efektywnego pomnażania kapitału jest udzielanie kredytów innym. Na czym to polega? Korzystając z internatowej platformy, można zyskać prawo do udzielania kredytów. Gdy zgłosi się kredytobiorca, ocenia się ryzyko transakcji i podejmuje decyzję o udzielenie kredytu. Jeśli będzie pozytywna, co miesiąc otrzyma się należne środki, które ustalone zostały w warunkach zawartej z kredytobiorcą umowy. Jak zostać kredytodawcą, by pomnażać swoje pieniądze? To proste! Wystarczy zainwestować w kredyt z www.fastinvest.com. Przed podjęciem decyzji o takim sposobie inwestycji pamiętać należy, by ocenić ryzyko kredytowe i przeanalizować rynek walutowy. Dzięki temu można zyskać największy, satysfakcjonujący zwrot inwestycji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.