Wiadomości z Mysłowic

Czym kierować się przy wyborze farby do pokoju dziecka?

  • Dodano: 2020-08-28 11:30

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, które powinno mieć nie tylko swój urok i pasować do małego lokatora, ale przede wszystkim być dla niego bezpieczne. Tyczy się to również ścian. Czym kierować się przy wyborze farby do pokoju dziecka? Sprawdź nim wyruszysz na zakupy.

Bezpieczna dla zdrowia i wolna od LZO

Farba do pokoju dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia szkraba. Tyczy się to głównie szkodliwych związków chemicznych, które mogą wydzielać się podczas malowania, schnięcia, a nawet codziennego użytkowania powierzchni pokrytych farbą z rozpuszczalnikiem. Dlatego warto do dziecięcego pokoju wybierać farby rozcieńczane wodą. Przykładem bezpiecznej farby jest farba akrylowa, w której spoiwem jest żywica akrylowa.

Farby do pokoju dziecięcego powinny zawierać jak najmniej LZO. LZO to skrót od lotnych związków organicznych, które oznaczają toksyczne substancje szkodzące zdrowiu dorosłych oraz dzieci. Należy pamiętać, że to co szkodzi dorosłej osobie, dziecku zagraża w większym stopniu przez to, że maluch nie ma jeszcze wystarczającej odporności na wiele szkodliwych czynników. LZO są szczególnie niebezpieczne, ponieważ mogą powodować podrażnienie błon śluzowych, dróg oddechowych, skóry, oczu, a w skrajnych przypadkach nawet uszkodzenie płuc czy nowotwory. Należy szukać na opakowaniach farb informacji o tym, że zawiera ona niski poziom LZO. Możesz poczytać również opisy produktów na stronie: https://www.dekoratorium.pl/pl/Przeznaczenie/Rodzaj-pomieszczenia/Pokoj-dzieciecy/c/b2c-pokoj-dziecka.

A może farba dla alergików?

Bezpieczna dla zdrowia malucha będzie także farba dla alergików. To produkt pozbawiony rozpuszczalników oraz amoniaku, dzięki czemu jest bezpieczny dla zdrowia dzieci. Na opakowaniach farb warto szukać informacji, że dany produkt został przebadany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Pożądanym znaczkiem na opakowaniu farby do ścian będzie także znak eco-label, który stanowi informację dla konsumentów, że produkt nie zawiera substancji toksycznych, rakotwórczych oraz szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Feeria barw na ścianie

Jeśli wiesz już, że farba jest bezpieczna dla zdrowia malucha, możesz spojrzeć na jej inne funkcje. Choć istotnym argumentem za wyborem konkretnego rodzaju farby jest jej kolor, to ważne są także wyjątkowe właściwości. W przypadku pokoju dziecięcego warto wybrać farbę plamoodporną, która doskonale zniesie nawet najbardziej intensywne zabawy z kredkami i farbami. Wystarczy użyć zwykłej wody i mokrej szmatki, a przy mocniejszych zabrudzeniach nawet gąbki i środków dezynfekujących, by pozbyć się niechcianych zabrudzeń ze ścian i nie psuć dziecięcej zabawy. Sprawdź dostępne produkty do malowania i wybierz produkt idealny dla swoich potrzeb, również farbę do mebli dziecięcych: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Farby-wewnetrzne/Farby-kolorowe/c/b2c-colored-paints.

Komentarze (1)    dodaj »

  • mati

    ja malowalem ostatnio magnatem ceramic care. pochlania z powietrza szkodliwy formaldehyd, ktorego jest pelno m.in. w nowych mebelkach. dodatkowo farba ma super krycie i nie pozostawia zaciekow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.