Wiadomości z Mysłowic

Filtry do ekspresów - dlaczego są potrzebne?

  • Dodano: 2020-10-19 15:30

Kubek ciepłej i aromatycznej kawy z rana wprawia w dobry nastrój i dodaje energii. To również świetny napój do pogaduszek ze znajomymi oraz spotkań rodzinnych. Chociaż kluczową rolę odgrywają gatunek i jakość ziaren oraz sposób przygotowania kawy, duże znaczenie ma również jakość wody. Z tego względu trzeba odpowiednio zadbać o ekspres do kawy. Jakie znaczenie ma obecność filtra?

Wpływ wody na działanie ekspresu do kawy

Woda kranowa niestety zwykle jest twarda, co można łatwo zaobserwować, używając takich urządzeń jak czajnik. Nawet zaledwie po kilku dniach na ściankach czajnika pojawia się osad. To samo dzieje się we wnętrzu ekspresu do kawy. Na dodatek ekspres jest nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem i kamień osadza się również na przewodach. Prowadzi to do pogorszenia smaku kawy, ale również może doprowadzić do awarii sprzętu. Oryginalny filtr do ekspresu Saeco sprawia, że urządzenie jest zawsze czyste i świeże, a dzięki temu energetyczny napój rozwija pełnię swojego smaku oraz zapachu.

Jak dbać o ekspres do kawy?

Systematyczne czyszczenie i konserwacja ekspresu do kawy są niezbędne, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia związane z użytkowaniem oraz zadbać o najlepszy smak kawy. Właściwe dbanie o urządzenie przedłuża jego żywotność. To, jak bardzo osadza się kamień, zależy od stopnia twardości wody. Do zachowania ekspresu w należytym stanie przez długi czas zaleca się stosowanie profesjonalnych produktów oferowanych przez producentów ekspresów lub ich sprawdzonych zamienników. Przykładowo Aquaclean ca6903 jest filtrem do ekspresów Saeco i Philips, który zapewnia tę samą wysoką jakość smaku kawy przy każdym parzeniu. Produkty, które są potrzebne do utrzymania urządzenia we właściwym stanie, to również tabletki odkamieniające, które działają też bakteriobójczo i grzybobójczo. Większość urządzeń można częściowo zdemontować, dzięki czemu niektóre elementy łatwo wymyć ręcznie. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w funkcję oczyszczania, ale nie eliminuje to konieczności okresowego przeglądu technicznego i systematycznego wyrzucania fusów.

Znaczenie filtrów do ekspresu

Wspomniany już filtr Aquaclean, jak i inne filtry, przeciwdziałają nadmiernemu osadzaniu się kamienia. Dzięki filtrowi z wody są usuwane również drobne zanieczyszczenia. Aby spełniał swoją funkcję, trzeba go regularnie wymieniać. Jest to zależne od częstotliwości użytkowania, ale najczęściej rekomenduje się wymianę co 2 miesiące, aby ekspres działał efektywnie. Każdy producent ma jednak własne zalecenia. Aby filtry do ekspresu saeco działały poprawnie, wystarczy wymiana co 3 miesiące. W filtr możesz zaopatrzyć się tutaj: https://strefafiltrow.pl/. Coraz więcej ekspresów sygnalizuje, gdy jest najwyższa pora na wymianę filtra, co stanowi niewątpliwe udogodnienie.

Jak wybrać odpowiedni filtr do ekspresu Saeco?

Oryginalne filtry producenta ekspresów są najlepszym rozwiązaniem. Zawsze należy sprawdzać, jakie warianty rekomenduje. Na przykład filtr Saeco Aquaclean jest przystosowany do ekspresów Saeco i Philips z oznaczeniem AquaClean. Stosowanie odpowiednich wersji chroni przed awarią i eliminuje problemy z reklamacją w przypadku, gdyby jednak coś się zepsuło.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.