Wiadomości z Mysłowic

Firma musi wiedzieć, jak tworzyć profesjonalny UX

  • Dodano: 2022-07-05 13:45

Doświadczenie użytkownika, czyli User Experience, to pojęcie, które coraz częściej towarzyszy pracy wszystkich odpowiedzialnych za tworzenie produktu. Pozwala na pracę ukierunkowaną na zadowolenie klienta, a tym samym osiągnięcie oczekiwanego zysku. Szkolenia UX dla firm to dobry wybór, jeśli chcemy zadbać o to, aby nasi pracownicy posiadali wiedzę i umiejętności z zakresu UX, a tym samym mogli tworzyć produkty, które będą pozytywnie oceniane przez klientów. W zdecydowanej większości User Experience odnosi się do produktów wirtualnych, a więc aplikacji i stron internetowych. Warto jednak pamiętać, że zasady te mogą być stosowane również w odniesieniu do produktów dostępnych w sklepach.

Jakie szkolenia UX dla firm są obecnie dostępne?

Rozważając kształcenie własnych pracowników w zakresie User Experience, warto pamiętać, że dostępne obecnie szkolenia UX dla firm mogą mieć formę szkoleń:

  • otwartych;
  • zamkniętych.

Na szkoleniach otwartych mogą spotkać się pracownicy różnych firm. Jest to doskonała okazja do poszerzania kręgu znajomych i zdobywania nowych kontaktów biznesowych. Z kolei szkolenia o charakterze zamkniętym tworzone są na zamówienie konkretnej firmy. W takich kursach udział biorą wyłącznie jej pracownicy. Oznacza to, że nie ma możliwości na takim szkoleniu poznania osób spoza własnej firmy. Zawsze jest to jednak szansa nie tylko na poszerzanie wiedzy, ale również wzajemną integrację.

Jakich pracowników warto zapisać na szkolenie w zakresie UX?

Szkolenie dla firm UX to naprawdę dobra inwestycja. Warto jednak pamiętać, że nie ma sensu wysyłanie na nie wszystkich pracowników, którzy zatrudnieni są w firmie. Bez wątpienia ci, którzy pracują w dziale IT z takiego kursu mogą wynieść bardzo dużo. Również analitycy oraz project managerowie to specjaliści, którym polecić można szkolenie z zakresu User Experience. Wszystkie osoby odpowiedzialne na stronę internetową firmy czy jej blog także powinny dysponować wiedzą z zakresu UX. Udział w szkoleniu w ich przypadku jest więc naprawdę dobrą inwestycją, która szybko się zwróci. Warto pamiętać, że takie szkolenia odbywają się dzisiaj drogą internetową.

Jakie są zasady UX?

Szkolenia UX dla firm to okazja do zdobycia wiedzy na temat zasad UX. Uczestnicy dowiedzą się więc, że każdy produkt powinien być przede wszystkim użyteczny dla klienta. Jeśli taki nie będzie, należy liczyć się z tym, że nie będzie on cieszył się dobrą opinią. Ważne jest także, aby był funkcjonalny, a korzystanie z niego było proste i nie pozostawiało żadnych wątpliwości. Przykładem tego, jak wykorzystać UX jest strona internetowa. Jeśli wykonana jest tak, że użytkownik nie wie, gdzie znajdują się elementy nawigacyjne, jak znaleźć to, czego szuka, do tego czcionki i kolory dobrane są tak, że treści na stronie są nieczytelne, trudno oczekiwać, że będzie ona wzbudzała pozytywne odczucia. Należy wówczas liczyć się z tym, że Internauta bardzo szybko opuści witrynę i już nie zdecyduje się na nią wrócić. Dla firmy oznacza to utratę potencjalnego klienta, a tym samym zysku.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.