Wiadomości z Mysłowic

Gdzie pracować po polonistyce?

  • Dodano: 2020-03-25 12:30

Jesteś molem książkowym lub interesują Cię nowinki językowe? Być może to znak, że filologia polska to kierunek dla Ciebie. Oprócz tego, że doskonała znajomość języka polskiego przyda się w każdej dziedzinie życia, dowiedz się, gdzie możesz pracować po polonistyce.

W szkołach jako nauczyciel języka polskiego

Choć powiedzenie: „obyś cudze dzieci uczył” jest wciąż na topie, to jednak nie odstrasza nauczycieli z powołania. Bo to zdecydowanie trzeba poczuć, chcąc rozpocząć pracę z dzisiejszymi dziećmi i młodzieżą. Oferty pracy na stanowisko nauczyciela języka polskiego dostępne są w placówkach i na stronach internetowych urzędów miast czy gmin, w których szukasz zatrudnienia. Jakkolwiek, życzymy powodzenia i nieustannej pasji do nauczania.

Dziennikarz

Dziennikarz – radiowy, prasowy, telewizyjny czy internetowy – to zawód wymagający ciągłego poszukiwania nowych tematów i czerpania radości ze zdobywania wiedzy. Z pewnością nie będziesz narzekać na nudę, bo nieustannie coś ciekawego dzieje się na świecie. Jest to profesja wymagająca, jednak możesz czerpać z niej wiele przyjemności.

Specjalista ds. content marketingu

Specjalista ds. content marketingu, czyli mówiąc w skrócie – tworzenia atrakcyjnych i przydatnych treści w internecie, to stanowisko, którego staje się coraz bardziej popularne. Pracę jako copywriter najlepiej rozpocząć już na studiach. Oferty pracy, np. na portalu Pracuj.pl często zapewniają pracę zdalną, którą bardzo łatwo pogodzić z zajęciami na uczelni i innymi obowiązkami.

Specjalista ds. public relations

Specjalista ds. PR, czyli wizerunku firmy czy organizacji to zadanie odpowiedzialne, jednak dostarczające mnóstwo satysfakcji i doświadczenia. W wielu, szczególnie mniejszych firmach, połączone jest jednocześnie z zadaniami z zakresu marketingu – internetowego i tradycyjnego.

Filologia polska to kierunek, który zawsze będzie cieszyć się zainteresowaniem. Możliwości dla absolwentów jest wiele, trzeba tylko znaleźć właściwą drogę zawodową dla siebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.