Wiadomości z Mysłowic

Jak prawidłowo pozbyć się gruzu? Nie wywóź go do lasu!

  • Dodano: 2020-06-16 14:30

Gruz to odpad, który musi być odpowiednio zutylizowany. Wymagają tego polskie przepisy. Jak można się go pozbyć zgodnie z prawem?

Po pracach budowlanych, remontowych czy wyburzeniowych bardzo często powstaje sporo gruzu. Składa się on z różnych materiałów, między innymi z betonu, cegły, tynków, elementów ceramicznych jak kafelki, kawałków metalu, na przykład po zbrojeniach. Często towarzyszą mu także toksyczna chemia budowlana, materiały, które muszą być specjalnie utylizowane, na przykład azbest. Gruz jest niebezpiecznym odpadem, który może spowodować duże zanieczyszczenie środowiska naturalnego. W związku z tym konieczne jest jego odpowiednie zutylizowanie, by nie stanowił on żadnego zagrożenia.

Wywóz gruzu – samemu i z firmą

Odpadów w formie gruzu można pozbyć się na dwa sposoby – samodzielnie albo z firmą, która specjalizuje się w świadczeniu tego typu usług. Pierwsza opcja przeznaczona jest dla osób prywatnych, które mogą przekazać gruz do lokalnego PSZOK-u – Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Samo oddanie gruzu jest bezpłatne. Trzeba jednak wtedy dostarczyć go we własnym zakresie do punktu. Druga propozycja jest wygodniejsza, ponieważ wszystkim może zająć się doświadczona firma prowadząca wywóz gruzu Ruda Śląska to jedno ze śląskich miast, gdzie można skorzystać z takiej pomocy. Nie trzeba wtedy przejmować się jego załadunkiem, gdy firma świadczy taką usługę, transportem, a utylizacja będzie wykonana zgodnie z przepisami prawa. Oczywiście, to usługa płatna, lecz również jest zdecydowanie bardziej wygodna niż samodzielne zajmowanie się gruzem.

Kontenery na gruz – sprawdzone podczas prac budowlanych i remontowych

Bardzo dobrym wyborem może być też kontener na gruz Zabrze to miasto, gdzie też można go zamówić. Jest to usługa polegająca na podstawieniu pustego kontenera w wybranej pojemności na wskazany adres. Klient może wtedy zapełnić kontener i zadzwonić do firmy, gdy będzie pełny. Kontenery na gruz to bardzo dobry wybór podczas różnych prac budowlanych i remontowych – pomagają w utrzymaniu porządku na placu budowy lub w mieszkaniu czy w domu. Firmy dostarczają kontenery w różnych pojemnościach do wyboru, dlatego można dopasować je do planowanych prac oraz przewidywanej ilości odpadków. Oczywiście, gdy jeden kontener to za mało, firma może wtedy podstawić kolejny. Zatem wtedy, gdy planuje się prace wyburzeniowe, remontowe czy budowlane, konieczne może być usunięcie powstałego po nich gruzu. Najwygodniej powierzyć to firmom, które dysponują odpowiednim zapleczem i doświadczeniem!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.