Wiadomości z Mysłowic

Jak studiować - podpowiada notatek.pl

  • Dodano: 2020-01-16 14:00

Choć studia to dla wielu czas bujnego życia towarzyskiego, warto skupić się przede wszystkim na nauce. Studia dadzą nam wiele, jeżeli będziemy odpowiedni się do nich przygotowywać. Jeżeli ogrom zajęć i nauki Cię przerasta, koniecznie odwiedź serwis notatek.pl. Dowiesz się co zrobić, żeby nauka była przyjemna i efektywna. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne.

Nie notuj bezmyślnie na wykładach

Problemem wielu studentów jest to, że chcą oni zanotować dosłownie wszystko, co mówi wykładowca. Często są tak zajęci notowanie, że nie mają czasu zastanowić się nad tym co piszą. Nie ma mowy o zadawaniu pytań i kontakcie z wykładowcą. Niestety praktyka pokazuje, że z takich zajęć nie wynosimy wiele. Gdyby ktoś zapytał nas o czym był ostatni wykład, moglibyśmy mieć problemy z odpowiedzią. Jest niemal pewne, że po tygodniu nie będziemy tego w ogóle pamiętać.

Powinieneś zdawać sobie sprawę, że najwięcej wynosisz z zajęć, w których aktywnie uczestniczysz. Zdecydowanie lepszą strategią wydaje się zapoznanie się na własną rękę z treścią wykładu i udzielanie się w trakcie jego trwania. Jeżeli zapoznasz się z notatkami studentów wcześniejszych lat, będziesz mógł przemyśleć temat i podczas spotkania z wykładowcą wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Możesz mieć pewność, że większość pracowników uczelni wyższych bardziej ceni studentów, którzy są aktywni.

Jednocześnie błędem jest również całkowita rezygnacja z notatek. Być może w trakcie wykładu padnie zdanie lub zostanie poruszony temat, który Cię zainteresuje. Jeśli je zanotujesz, w przyszłości będziesz mógł się odnieść do tych kwestii, jeśli nie – prawdopodobnie o nich zapomnisz. Warto jest notować nie tylko słowa prowadzącego, ale również swoje własne przemyślenia i wątpliwości.

W serwisie notatek.pl znajdziesz kilkaset tysięcy notatek ze wszystkich polskich uczelni, z różnych kierunków. Jest to doskonałe źródło wiedzy, dlatego jak najbardziej powinieneś z niego korzystać.

Rób przejrzyste notatki na komputerze

Robienie notatek to sprawa dość kontrowersyjna. Wykładowca często mówi bardzo szybko, a studenci muszą się naprawdę wysilić, żeby za nim nadążyć. Niestety pisane szybko notatki często są nieczytelne nawet dla osoby, która notowała. Dobrym rozwiązaniem tego problemu wydaje się użycie dyktafonu, jednak duża część wykładowców się na to nie zgadza. W takiej sytuacji pomocne jest wykorzystanie laptopa. Wielką zaletą notatek robionych na komputerze jest fakt, że są one czytelne. Możemy pozyczyć je znajomym, a oni będą w stanie je odszyfrować (czego nie można powiedzieć o notatkach ręcznych).

Zespół notatek.pl podkreśla również, że notatki w formie elektronicznej nie tak łatwo zgubić. Są one zawsze w jednym miejscu. Jeżeli boimy się o utratę danych, dobrze jest umieścić nasze notatki w serwisie notatek.pl. Żeby sprawdzić, czy znajdują się tam notatki z zajęć, które nas interesują, odwiedźmy tę stronę: https://notatek.pl/przegladaj.

Do robienia notatek na zajęciach nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy nam podstawowy laptop. Zdecydowanie ważniejsze jest, żeby był lekki i poręczny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.