Wiadomości z Mysłowic

Jakie kosmetyki przydadzą się podczas majówki?

  • Dodano: 2018-04-25 10:00

Pierwsze sezonowe wojaże dopiero przed nami. Pogoda sprzyja aktywności fizycznej – pieszym wędrówkom, zwiedzaniu miast i przejażdżkom rowerowym. O jakich kosmetykach nie możemy zapomnieć, pakując torbę na majowy wyjazd? Zobaczcie nasze sugestie.

Wkładka żelowa, plastry i krem do stóp na odciski
Piękna pogoda sprzyja zakładaniu przez panie zwiewnych sukienek i kompletowaniu ich z letnimi butami na obcasie. Nowe obuwie, nieważne, czy skórzane, czy płócienne, ma to do siebie, że może obcierać i wywoływać bolesne pęcherze. Aby ograniczyć występowanie tych nieprzyjemnych otarć, które utrudniają wielogodzinne spacery, zaopatrzmy się w żelową wkładkę do butów, która będzie chronić śródstopie przed uciskiem, zaś palce zabezpieczmy plastrami. Pod koniec dnia, czyste i umyte stopy nasmarujmy kremem, który dostarczy ulgi naszym nogom.

Krem przeciw komarom i osłona przeciw kleszczom
Szczególnie osoby wybierające się nad wodę muszą zadbać o to, aby możliwie najlepiej odgonić od siebie komary. W drogeriach i aptekach można znaleźć wiele propozycji, dzięki którym uchronimy się przed swędzącymi bąblami. Z kolei osoby wybierające się do lasu, parków narodowych, ale też miejskich parków muszą szczególnie uważać na kleszcze, które mogą powodować groźne choroby. Najlepiej załóżmy na głowę lekki kapelusz lub kaptur, które powstrzymają insekty przed wczepieniem się we włosy.

Niewielkie opakowanie szamponu i żelu do mycia
Podróże i wyjazdy wiążą się z pakowaniem walizki. Zazwyczaj cierpimy na deficyt wolnego miejsca. Nie chcemy też, aby bagaż ważył zbyt dużo, szczególnie jeśli będziemy nosić go na swoich plecach. Dlatego na wyjazdy sprawdzają się niewielkie opakowania szamponu i żelu do mycia, stworzone specjalnie dla osób podróżujących.
Kosmetyki niezbędne na majówkę można kupić na stronie drogerii internetowej https://kontigo.com.pl/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.