Wiadomości z Mysłowic

Kamerzysta na wesele - dlaczego warto go zatrudnić?

  • Dodano: 2017-09-18 10:30

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu każdej z par. Nie sposób więc odmówić sobie uwiecznienia wszystkich istotnych dla nas momentów w tym szczególnym dniu. Wielu narzeczonych decyduje się obecnie jedynie na zatrudnienie fotografa, a coraz częściej odrzuca kamerzystę na boczny tor. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedniego kamerzystę i dlaczego warto go zatrudnić.

Dlaczego warto zastanowić się nad zatrudnieniem kamerzysty?

Album z fotografiami ślubnymi to rzecz, do której wraca się z uśmiechem. Wywołuje on zawsze miłe wspomnienia, budzi emocje i przywraca wspomnienia. Dobre zdjęcia potrafią oddać bardzo dobrze klimat chwili, która miała miejsce. Jest jednak rzecz, której zdjęcia nam nie przekażą. To niepowtarzalna atmosfera i emocje, które towarzyszyły nam tego dnia. Zdjęcia to tylko obrazy, urywki momentów, a film pokazuje najlepiej gromkie sto lat, składane życzenia i wzruszenie w trakcie składania przysięgi. Ponadto, zatrudniając kamerzystę, możemy się zdecydować na kilka dodatkowych opcji. Wcale nie musimy poprzestać na filmie ślubnym lub reportażu. Dzisiaj kamerzyści prześcigają się ze swoją ofertą i proponują nam znacznie więcej niż kilka lat temu. Warto więc poważnie się nad tym zastanowić.

Krok pierwszy - wstępne poszukiwania 

Z wieloma rzeczami jest tak, że najchętniej kupujemy je, jeżeli ktoś je nam poleci. Dobrego kamerzystę możemy znaleźć w wielu miejscach. Może być to osoba z polecenia lub znaleziona dzięki jednemu z ogłoszeń w internecie. Miejsc, gdzie możemy szukać jest naprawdę wiele, ale pamiętajmy o jednym - to nasz ślub i powinno nam zależeć na tym, aby był on jak najlepiej uchwycony. Kontakty do sprawdzonych wykonawców możemy zebrać od znajomych, którzy już korzystali z ich usług. Warto jednak nie poprzestawać tylko na tym. Rozejrzyjmy się dobrze po internecie, ponieważ tam też jest sporo ofert. Na jednym z portali, jakim jest Wedding.pl, znajdziemy wielu kamerzystów, którzy gotowi są świadczyć dla nas swoje usługi. Wystarczy tylko wejść na stronę https://wedding.pl/kamerzysta-na-wesele/katowice. W tym serwisie znajdziemy nie tylko oferty kamerzystów, ale również innych usługodawców i wiele inspiracji ślubnych.

Krok drugi - porównujemy portfolio

Gdy już zaczniemy przeszukiwać profile zleceniobiorców, warto abyśmy tych najciekawszych zapisywali sobie, by móc porównać ich prace. To niezwykle istotne, tak, jak przy wyborze fotografa. Portfolio powinno być pierwszą rzeczą, która będzie do nas przemawiać za współpracą z daną firmą. Porównywanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale nie róbmy tego w nieskończoność, ponieważ czas ucieka nieubłaganie, a bardzo dobrzy kamerzyści potrafią mieć zajęte terminy na kilkanaście miesięcy do przodu. Na Wedding.pl możemy nie tylko porównać efekty prac autorów, ale również ich ceny za poszczególne usługi oraz ich zakres.  To na pewno pomoże nam w zawężeniu kręgu poszukiwań i szybszym podjęciu decyzji.

Krok trzeci - utworzenie listy kamerzystów i kontakt 

Gdy już przejrzymy wszystkie interesujące nas propozycje, obejrzymy wiele filmów i reportaży ślubnych oraz prześledzimy cenniki i opinie na temat kamerzystów, tworzymy listę potencjalnych zleceniobiorców i kontaktujemy się z nimi. Nie czekajmy z tym za długo, ponieważ czas gra tutaj dość istotną rolę i działa na naszą niekorzyść. Pierwszy kontakt jest niezwykle ważny, ponieważ pokazuje on nastawienie kamerzysty do jego pracy i naszej osoby. Aby lepiej to sprawdzić, warto pójść od razu o krok dalej.

Krok czwarty - spotkajmy się

Spotkanie z kamerzystą lub fotografem jest punktem koniecznym w każdym przypadku. Tylko spotykając się z przyszłym usługodawcą, rozmawiając i oglądając jego prace, jesteśmy w stanie stwierdzić, czy sprosta on naszym wymaganiom. Podczas spotkania warto nakreślić swoją wizję uchwycenia w obiektywie kamery tego wyjątkowego dla nas dnia. To klucz do sukcesu i wyeliminowania błędów. Jest to też dobra okazja do negocjacji ceny i wybrania usług. Gdy już odbędziemy spotkanie ze wszystkimi potencjalnymi kamerzystami, pozostanie nam tylko wybranie najwłaściwszego, spisanie odpowiedniej umowy i czekanie na ten wyjątkowy dzień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.