Wiadomości z Mysłowic

Kancelaria prawna - czy jest niezbędna przy rozwodzie?

  • Dodano: 2019-10-23 11:15

Zamierzasz wystąpić z pozwem o rozwód? W takim przypadku często pojawia się wątpliwość – czy zająć się wszystkim samodzielnie? A może skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Rozwód bez wątpienia jest poważną sprawą, która powinna być dobrze przemyślana. Szacuje się, że w Polsce rozwodzi się nawet około 1/3 nowo zawartych małżeństw, a z roku na rok ta liczba stale się zwiększa. Nie każde małżeństwo może zatem przetrzymać próbę czasu. Wśród najczęstszych przyczyn rozwodów znajdują się głównie: niezgodność charakterów, zdrada, alkoholizm, ale małżonkowie rozwodzą się również z innych powodów. Czy wtedy, gdy planowany jest rozwód, kancelaria prawna będzie niezbędna? A może można obejść się bez pomocy prawnika?

Rozwód z prawnikiem – tak czy nie?

Chociaż do przygotowania pozwu rozwodowego oraz podczas samej rozprawy rozwodowej prawnik nie jest konieczny, to jednak na jego wsparcie decyduje się wielu małżonków. Dlaczego? Przede wszystkim rozwód z prawnikiem to większe bezpieczeństwo i mniejszy stres. Prawnik jako specjalista w zakresie prawa cywilnego, w tym rodzinnego, które obejmuje rozwody, może pomóc nam w przygotowaniu pozwu, a także innych pism, na przykład związanych z opieką nad dziećmi, alimentami, podziałem majątku. Jego porady mogą być pomocne przy osiągnięciu zamierzonych celów związanych z rozwodem – także w przypadku orzekania o winie. Oczywiście, głównym minusem jest w tym przypadku koszt, ponieważ kancelaria prawna będzie wymagała opłaty za udzieloną pomoc. Warto jednak wskazać, że jeśli wybieramy rozwód z orzekaniem o winie i zostanie on zasądzony przez sąd, wtedy koszty ponosi przegrana strona.

Kancelaria prawna Gliwice – wybierz najlepszego prawnika!

Chcesz, aby w rozwodzie towarzyszyła Ci dobra kancelaria prawna w Gliwicach? W takim przypadku możesz znaleźć ją nawet w tym momencie, wpisując do wyszukiwarki słowa „kancelaria prawna Gliwice”. Na stronach kancelarii można zapoznać się również z ich zakresem usług – najlepiej wybrać taką, która posiada doświadczenie w sprawach rozwodowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.