Wiadomości z Mysłowic

Kiedy możemy skusić się na uchwyt odchylny?

  • Dodano: 2019-04-30 12:00

Telewizor można umieścić w pomieszczeniu w różnych miejscach. Jedną z możliwości jest ustawienie go na przystosowanym do tego meblu, inną - zawieszenie na ścianie. Jeśli zdecydujemy się na drugie rozwiązanie, będziemy musieli dokonać kolejnego wyboru i zakupić odpowiedni uchwyt. Kiedy warto zdecydować się na model uchylny?

Telewizor powieszony na ścianie - zalety

W niektórych sytuacjach mamy dużą swobodę w montażu telewizora. W przestronnych pomieszczeniach może on z powodzeniem zająć miejsce na blacie stolika RTV czy komody lub też zawisnąć na jednej ze ścian. Jeśli jednak nasze pomieszczenie nie należy do największych, często nie mamy wielu możliwości wyboru, a najpraktyczniejszym rozwiązaniem okazuje się właśnie montaż naścienny.

Wiąże się on z potrzebą wiercenia otworów na specjalnych uchwyt, a więc jest bardziej czasochłonny, jednak dzięki niemu oszczędzamy sporo miejsca - możemy zrezygnować z dodatkowego mebla i ułatwić sobie poruszanie się po pokoju. Ograniczamy także ryzyko, że nasz sprzęt zostanie przypadkiem potrącony przez któregoś z domowników albo będzie ciągle przesuwany. Wykorzystanie uchwytu ściennego wiąże się także z innymi korzyściami, które docenimy podczas codziennego oglądania telewizji.

Uchwyt uchylny - czym się charakteryzuje?

Oferta wieszaków do telewizorów jest bardzo szeroka i obejmuje modele różnego typu. Poza tymi płaskimi na szczególną uwagę zasługują dobrze oceniane uchwyty uchylne oraz ruchome. Pierwsze z nich charakteryzują się możliwością regulacji położenia ekranu w pionie - można je pochylać i odchylać w określonych przez producenta granicach. Kąt regulacji w przypadku tego typu produktów bywa różny dla różnych modeli. Może osiągać poziom 10, 12, 15 lub 90 stopni albo mieścić się w granicach +10/-10 stopni, -12/+12 stopni, + 15/-15 stopni. Oczywiście uchwyty uchylne mają także inną minimalną odległość od ściany i wymiary oraz przeznaczone są do telewizorów o odmiennych rozmiarach ekranu i wadze.

Czym z kolei są uchwyty ruchome? To przede wszystkim modele z funkcją obrotu, jednak wiele z nich posiada również funkcję pochylenia. Oznacza to, że w tej kategorii należy szukać produktów najbardziej funkcjonalnych, pozwalających na przesuwanie ekranu zarówno na osi góra-dół, jak i na boki.

Kiedy warto zdecydować się na uchwyt uchylny?

Ścienny wieszak na telewizor z funkcją pochylania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy zawiesić sprzęt na ścianie lub wymaga tego niewielka dostępna przestrzeń utrudniająca inne urządzenie wnętrza. Stanowi zdecydowanie bardziej funkcjonalne rozwiązanie od uchwytu płaskiego, który nie pozwala w żaden sposób regulować położenia ekranu. Co ciekawe, uchwyt uchylny sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy telewizor musimy zamocować nieco wyżej, ponad linią wzroku - dzięki możliwości pochylenia ekranu nie będzie to miało negatywnego wpływu na wygodę oglądania. Funkcja ta pozwoli również na bieżąco dostosowywać kąt nachylenia telewizora do pozycji, w jakiej znajduje się użytkownik. Jeśli natomiast wieszak będzie miał także opcję obrotu, ekran łatwo ustawimy w taki sposób, by widzieć go z wybranej części pomieszczenia.

Uchwyt uchylny to praktyczny wybór dla wszystkich, którzy postanowili zamontować telewizor na ścianie. Odpowiednio wybrany zapewni optymalne warunki do oglądania ulubionych programów, a przy tym ułatwi funkcjonalne urządzenie pokoju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.