Wiadomości z Mysłowic

Koparki gąsienicowe - maszyny do zadań specjalnych

  • Dodano: 2019-10-18 10:30, aktualizacja: 2020-06-02 10:08

Atlas Poland wiodący lider w produkcji sprzętu budowlanego. Zdobywamy doświadczenie nieprzerwanie od roku 2002, kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność. Skupiamy się na pełnieniu kompleksowych usług, które oprócz realnej pomocy dotyczącej wyboru najbardziej odpowiedniego sprzętu dotyczą również profesjonalnej obsługi technicznej.

Takie działania gwarantują naszym klientom pełne bezpieczeństwo i zwiększają efektywność przeprowadzanych prac.

Koparki - niezbędnik przy wielu pracach naziemnych.

Koparki są niezbędnym i podstawowym sprzętem wykorzystywanym do różnego typu prac o charakterze budowlanym. Różnorodność modeli a także możliwość dopasowania specyfikacji pozwala na w pełni indywidualne podejście do tematu.

Dlatego też oferujemy naszym klientom możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa naszych wykwalifikowanych pracowników, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości i chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Atlas Poland jest wiodącym liderem w produkcji maszyn budowlanych w tym koparek o napędzie gąsienicowym. Oferujemy nowe oraz używane modele, które jednak nie odbiegają jakością tym wychodzącym wprost z hali produkcyjnej.

Koparki gąsienicowe - specjalistyczny sprzęt budowlany.

Koparki gąsienicowe są często wybieranym sprzetem. Wyposażone w wbudowany gąsienicowy układ bieżny. Stanowią więc wszechstronne i wielozadaniowe maszyny, przeznaczone do prac nie tylko transportowych, ale również budowlanych jak i ziemnych. Napęd o charakterze gąsienicowym jest ich ogromną zaletą i wyróżnia ten typ koparek na tle pozostałych maszyn tego typu.

Ten typ maszyn charakteryzuje się ulepszonymi właściwościami trakcyjnymi niż ich odpowiedniki o napędzie kołowym. Ich masa jest jeszcze bardziej optymalnie rozłożona w stosunku do powierzchni, dzięki czemu lepiej sprawdzają się na bardziej wymagających podłożach (piaszczystych, grząskich czy też bagnistych terenach). Doskonale się sprawdzą w pracach w miejscach o utrudnionej dostępności, o dużej pochyłości oraz niestabilności podłoża.

Koparki gąsienicowe dedykowane są do takich prac jak np. oddzielanie urobku od gruntu a także przeniesienie urobku w wyznaczone miejsce lub na inną maszynę transportującą. Mogą również spełniać rolę urządzeń przeładunkowych, które nabierają i przenoszą materiały o charakterze sypkim. Najczęściej spotykane są na licznych placach budowy, podczas prac o charakterze melioracyjnym, pracach ziemnych, górniczych, drogowych jak również znalazły zastosowanie w pracach rolniczych.

Jedną z wielu niekwestionowanych zalet koparek gąsienicowych jest możliwość personalizowania funkcjonalności poprzez zastosowanie wymiennego osprzętu, dzięki czemu można wykonywać mnóstwo różnorodnych prac. Przy pomocy osprzętu dźwigowego koparki mogą podnosić ładunki i wykonywać wiele innych prac. Mogą również współpracować z specjalnie dedykowanym osprzętem:

- o charakterze ładowarkowym,

- o charakterze kafarowym,

- widłami,

- nożycami,

- elektromagnesami,

- różnego rodzaju łyżki,

- chwytakami,

- świdrami,

- młotem hydraulicznym,

- różnymi rodzajami wysięgników.

Jak można zauważyć koparki gąsienicowe są niezwykle przestronne a możliwość dopasowania osprzętu do wykonywania prac znacząco zwiększa funkcjonalność i usprawnia prace budowlane.

Koparki gąsienicowe występują w różnych konfiguracjach a poszczególne modele różnią się od siebie specyfikacją bezpośrednio wpływającą na funkcjonalność.

Różne warianty decydują o tym, że koparki gąsienicowe są maszynami wielozadaniowymi i mogą być wykorzystywane w utrudnionych warunkach terenowych i logistycznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koparki gąsienicowej.

Wiele wariantów konfiguracji a także dość skomplikowana budowa. To może spowodować ból głowy. Jednak podczas wybory najbardziej odpowiedniej koparki gąsienicowej warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą się okazać kluczowe w pracach.

Jedną z najważniejszych rzeczy, nad którą należy się zastanowić jest długość wysięgnika, która wpływa na zasięg koparki a także na głębokość wykopów. Moc silnika jest również niezwykle istotna, bowiem kieruje pracą wszystkich pozostałych układów.

Moc udźwigu jest istotna w przypadku załadunków i rozładunków materiału. Należy go dobrać odpowiednio do transportowanego rodzaju materiału.

Następnie warto się zastanowić czy zdecydować się na dodatkowy osprzęt. Może okazać się, że dobrym wyborem będą:

- wsporniki stabilizujące,

- zabezpieczenie kabiny,

- dodatkowe oświetlenie wspomagające pracę w godzinach wieczornych.

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup koparki używanej warto sprawdzić stan gąsienic. Im lepiej zachowane tym bardziej efektywny będzie sprzęt. Bowiem wymiana napędu gąsienicowego jest skomplikowane, czasochłonne i niezwykle kosztowne.

Atlas Poland - profesjonalizm i tradycja.

Rekomendujemy korzystanie z pomocy naszych profesjonalistów podczas wyboru modelu koparki gąsienicowej. Warto oprzeć się o opinię specjalisty, zwłaszcza jeśli nie prowadzą Państwo specjalistycznej firmy. Tajniki i specyfikację poszczególnych modeli można znaleźć w zakładce koparki kołowe i gąsienicowe, gdzie znajdują się konkretne modele koparek gąsienicowych naszej produkcji a także renomowanej marki SANY.

Zależy nam na ekologicznym podejściu do życia, dlatego też podczas produkcji naszych maszyn stosujemy rozwiązania mające na celu zminimalizowanie emisji szkodliwych gazów.

Nie wpływa to w żaden sposób na pogorszenie się wydajności sprzętu. Wręcz przeciwnie, dzięki zwiększeniu mocy wyjściowej i zastosowaniu innowacyjnych technologii jak np. sterownik o szybszym działaniu wydajność pracy zwiększa się średnio aż o 8%.

Długoletnie doświadczenie pozwoliło nam na wypracowanie nowoczesnych rozwiązań, które w pozytywny sposób wpływają na efektywność pracy.

Jednak dalej bez względu na wszystko najważniejsze jest dla nas zapewnienie pełnego bezpieczeństwa i komfortu pracy. Dlatego też, każda koparka wyposażona została w stosunkowo dużą, przestronną kabinę o istotnie obniżonym poziomie hałasu, dzięki czemu gwarantuje większy komfort pracy operatora. Regulowane siedzenia z wbudowanym amortyzowanym zawieszeniem a także układ sterowania z ergonomicznie rozmieszczonymi elementami znacząco usprawniają pracę.

Zależy nam na pełnieniu usług na najwyższym poziomie, dlatego też oferujemy pełny serwis każdego modelu, który znajduje się w naszej ofercie. Punkty w wielu miejscach gwarantują szybką i profesjonalną pomoc. Jeśli istnieje taka potrzeba zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce serwis.

W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest bycie w Internecie. Wielu ludzi szuka odpowiedzi w ten sposób, dlatego też cały czas staramy się udoskonalać naszą stroną internetową. Znajdą Państwo na niej specyfikację techniczną oferowanych przez nas modeli sprzętu a także wiele innych przydatnych informacji. W zakładce artykuły znajdują się ciekawe pozycje dotyczące sprzętu budowlanego.

 

W razie pytań czy wątpliwości serdecznie zapraszamy do wybranej formy kontaktu: telefonicznie lub poprzez wiadomość e-mail. Nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie wyjaśnią zawiłe aspekty technologiczne a także pomogą w rozwiązaniu problemu. Nie czekaj i skorzystaj już dziś z naszej oferty przygotowanej z myślą o tobie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.