Kwas hialuronowy w przeciągu ostatnich kilku lat znacznie zyskał na popularności. Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu nie znajdował się na liście International Nomenclature of Cosmetic Ingredients. Dlaczego stał się tak powszechny?
Kwas hialuronowy - właściwości wynikające z cech charakterystycznych
Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym kryjącym się pod nazwą HA. Warto od razu zaznaczyć, że jest to substancja naturalnie występująca w ciele człowieka. Najwięcej jej całej zawartości przypada na skórę. Jest to aż 56% całości. Kwas hialuronowy jest niezwykle istotny. Bardzo często porównuje się go do gąbki. Dlaczego? Wszystko przez jego doskonałe właściwości wiązania wody. Jego cząsteczka może związać jej aż 4 tysiące razy więcej niż sama waży. Z tego wynika jej pierwsza właściwość jaką jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Kwas hialuronowy jest obecny w przestrzeniach pozakomórkowych żywego naskórka. Jego obecność oznacza dobre nawodnienie i stan tkanek. Opisywany kwas pełni w ludzkim organizmie funkcje budulcowe. Odpowiada za utrzymanie nie tylko wspomnianego nawilżenia, ale również elastyczności, jędrności i sprężystości skóry. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można go znaleźć również w mazi stawowej oraz ścianach naczyń krwionośnych. Te jego właściwości sprawiają, że kwas hialuronowy tak samo jak kolagen sprawia, że skóra zachowuje swój młody wygląd.
Kwas hialuronowy w kosmetologi
Niestety kwas hialuronowy już w 25 roku życia zaczyna być produkowany przez organizm w mniejszych ilościach. Właśnie dlatego zaleca się jego dodatkową aplikację. Może się ona odbywać przy pomocy różnego rodzaju kosmetyków stosowanych w domowej pielęgnacji. Inną drogą lub uzupełnieniem pierwszej będą regularne wizyty w salonach kosmetycznych takich jak http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/strzal-w-10/. Wypełnianie kwasem może realnie wpłynąć na wygląd skóry. Jeśli zostanie zastosowana odpowiednia dawka to twarz nie przybierze karykaturalnego wyglądu. Wręcz przeciwnie, zyska na świeżości i elastyczności. Takie zabiegi stosuje się przede wszystkim do podniesienia konturu skóry twarzy, a także do wypełnienia zmarszczek.