Wiadomości z Mysłowic

Laptop dla ucznia - jak dokonać rozsądnego wyboru?

  • Dodano: 2020-06-05 10:45

Dzisiejsi uczniowie znacznie różnią się od tych jeszcze sprzed dekady. Kiedyś wystarczyły zeszyty, długopisy i dostęp do encyklopedii. Obecnie bez komputera praktycznie nie ma nauki. To internet otworzył wrota do informacji, bez których teraz nie sposób sobie wyobrazić odrabiania prac domowych.

 

Laptop dla ucznia – sprawdź oferty sklepów

Drogi rodzicu, zakup laptopa nie powinien opierać się na opinii jednego sprzedawcy czy wizycie w jednym dobrze wypromowanym sklepie. Zakup musi być procesem. W jego pierwszym kroku należy dokładnie zapoznać się z oferta co najmniej kilku sklepów. Niech to będą zarówno te stacjonarne jak i internetowe. Kolejny krok to przeanalizowanie oferty pod kątem parametrów technicznych danego komputera. To niezwykle istotne, by laptop odpowiadał wymaganiom programów jakie uczeń będzie musiał na nim zainstalować. Jego praca po instalacji nadal powinna być komfortowa dla użytkownika. Nie może zdarzyć się tak, że kilka programów sprawi, że system przestanie działać lub pamięć zostanie zapełniona. Właśnie dlatego tak ważne jest przeglądanie oferty. Sprawdza się cenę, parametry sprzętu, a także gwarancję i serwis.

Laptop dla ucznia – znane marki czy coś nowego?

Nie da się ukryć, że na sklepowych półkach dominują laptopy dla ucznia markowych, znanych już firm takich jak dell, hp czy lenovo. Pojawiają się jednak także marki nowe, nie rozpromowane. Jednak nie zawsze należy ich unikać. Wręcz przeciwnie, warto zainteresować się i sprawdzić czy przypadkiem nie są popularne na rynkach zagranicznych. W sklepach internetowych takich jak https://tani-laptop.com/ można przy każdym produkcie znaleźć jego dokładny opis. Dzięki temu nawet jeśli nie znamy jakiejś marki czy modelu to dostajemy informacje o jego parametrach. Wiemy dzięki temu czy sprosta wymaganiom ucznia. Należy pamiętać jeszcze o jednej ważnej kwestii. Mianowicie serwisie. Sklep, z którego kupujemy sprzęt powinien gwarantować zwrot towaru gdy przyjdzie nie taki jak miał być lub będzie uszkodzony. Musi także zadbać o jego serwis przy pojawieniu się ewentualnych problemów w trakcie użytkowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.