Wiadomości z Mysłowic

Listwy przypodłogowe z drewna

  • Dodano: 2017-07-05 10:15

Pomiędzy parkietem a ścianą pojawia się przestrzeń dylatacyjna – przerwa, która ze względów praktycznych musi istnieć w tym miejscu, jednak prezentuje się zdecydowanie nieefektownie. Aby ją zakryć i sprawić, żeby pomieszczenie prezentowało się dobrze, montuje się listwy przypodłogowe. Te elementy wykończenia mogą być wykonane z różnych materiałów, np. z drewna.

Drewno posiada właściwości, które sprawiają, że mimo upływu wieków wciąż stosujemy je w tworzeniu elementów wykończenia, a nawet w budownictwie. Jest wytrzymałe, a także znakomicie się prezentuje – oczywiście pod warunkiem, że właściwie o nie zadbamy. Drewno wykorzystuje się również w trakcie tworzenia listew przypodłogowych. Dlaczego warto wybierać ten materiał akurat we wspomnianym kontekście?

Dzięki obecności listew przypodłogowych poszczególne aranżacje nabierają ostatecznego kształtu, a ściana zyskuje dodatkową ochronę. Aby w pełni cieszyć się wnętrzem swojego domu, warto postawić na wysokiej jakości materiały – na każdym etapie budowy oraz wykończenia. Drewno jest stosunkowo kosztownym materiałem, jednak jego wykorzystanie ma głęboki sens i stanowi w pewnym sensie inwestycję - należałoby          dodać, że wyjątkowo opłacalną. Właściwie zabezpieczony, w pełni naturalny materiał jest zdumiewająco trwały. Po upływie wielu lat wystarczy go odświeżyć, by znów prezentował się znakomicie i zachwycał ze względu na swoje właściwości.

Drewno to materiał ekologiczny, którego zastosowanie rekomenduje się szczególnie osobom pragnącym żyć w zgodzie z naturą. Materiał, którego „wyprodukowanie” nie wymaga emitowania niewyobrażalnej ilości spalin do atmosfery, niewątpliwie jest wart uwagi – nawet jeśli zamierzamy użyć go w wąskim kontekście, takim jak montaż listew przypodłogowych. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszym domu drewniane były nie tylko listwy, ale również sama podłoga, drzwi, okna oraz inne, równie ważne elementy wykończenia.

Drewniane listwy przypodłogowe znakomicie prezentują się zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Można zastosować je w aranżacjach w stylu rustykalnym, choć świetnie sprawdzą się również w pomieszczeniu industrialnym. Obróbka drewna nie wymaga stosowania specjalnych, zaawansowanych technologii, dlatego listwom przypodłogowym oraz innym elementom można bez większego wysiłku nadać pożądany kształt, kolor, fakturę itd. Trudno nie dostrzec zalet opisywanego surowca, gdy buduje się lub wykańcza dom – miejsce, w którym zamierzamy czuć się dobrze, pomimo nieuchronnego upływu czasu.

Dowiedz się więcej na https://parkiet.pl/12-listwy-przypodlogowe-mdf  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.