Wiadomości z Mysłowic

Manager w branży e-commerce - jakie są zarobki i wymagania?

  • Dodano: 2020-02-13 11:30

Marzysz o tym, by zarabiać naprawdę dobre pieniądze? Z pewnością drogą do tego jest wybranie branży e-commerce. Sklepy internetowe prężnie się rozwijają, a firmy potrzebują sprawnych specjalistów z zakresu marketingu.


Wymagania dla managera w branży e-commerce

Manager w branży e-commerce odpowiada za kwestie związane z promocją i reprezentowanie firmy na różnych szczeblach. Ponadto bierze udział w aktualizowaniu oferty sklepu, analizach sprzedaży i poszukuje dróg rozwoju. Odpowiada za kontakt z klientem biznesowym. Przede wszystkim dba o to by łańcuch dostaw działał sprawnie i bez zarzutu. Organizuje również szkolenia dla pracowników różnych działów w celu usprawnienia pracy i osiągania lepszych wyników, a także wyprzedzenia konkurencji. Współpracuje z grafikiem, a także redaktorem strony tworzącym treści. Decyduje o tym na jakiego klienta docelowego należy się nastawić i współpracuje z agencjami SEO w celu stworzenia odpowiednich narzędzi do uczciwej walki z konkurencją. Odpowiada za wizerunek firmy, również wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe czy katalogi i broszury. Współtworzy przede wszystkim treści w mediach społecznościowych, które są głównym kanałem kontaktu z klientami. Dlatego musi bardzo dobrze znać swoje środowisko pracy.

Strategia marketingowa kluczem w biznesie

Ponieważ działalność większości firm przenosi się do Internetu, a sklepy internetowe sprzedają już niemal wszystko, potrzebny jest sprawny PR-owiec, który ogarnie ogrom działań, które obejmują skuteczną promocję. Manager ds. e-commerce jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. W tej pracy nie ma miejsca na nudę, nieustannie trzeba być kreatywnym, aby nie pozostawać w tyle za konkurencją. To praca, która może dać bardzo wiele satysfakcji. Manager może zarobić więcej niż 9000 zł brutto, zatem warto podjąć taką pracę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.