Wiadomości z Mysłowic

Manekiny dziecięce - aktualne trendy

  • Dodano: 2019-12-05 09:00

Każdy kojarzy manekiny ze sklepowych wystaw – w zależności od zamysłu projektanta wystawy mogą być subtelnym elementem ekspozycji lub przeciwnie – niemal ją dominować, stanowiąc wyraziste uzupełnienie śmiałych kreacji. Jedno jest pewne – podobnie jak „dorosłe” manekiny, również te dziecięce są projektowane w różnych stylach zgodnie z panującymi modami.

Dziecięce manekiny retro

Retro jest zawsze w modzie – nie tylko w świecie ubrań i projektów użytkowych, ale także w świecie manekinów. Manekiny dziecięce w stylu retro mogą być świetnym pomysłem na witrynę nawiązującą do klasycznych, baśniowych motywów i ponadczasowego stylu. Oprócz tego dobrze sprawdzą się przy minimalistycznych ekspozycjach jako wyraźny akcent wizualny, nie kłócący się jednak z prezentowaną kolekcją.

Nowoczesne manekiny dziecięce

Nowoczesne manekiny dzielą się na dwa główne rodzaje – minimalistyczne, z głową przypominającą jajo i bez zarysowanej twarzy oraz realistyczne – niektóre tak bardzo, że można je wziąć za żywe osoby. Częściej można spotkać się z tymi bardziej abstrakcyjnymi – „fizjonomia” manekina nie odciąga uwagi od prezentowanej odzieży, a u niektórych osób zbyt realistyczne manekiny wywołują odczucie tzw. „doliny niesamowitości” - nieprzyjemne wrażenie, jakie pojawia się, gdy widzimy coś niepokojąco przypominającego żywego człowieka. Poza tym minimalistyczne manekiny są zazwyczaj tańsze, co niewątpliwie również ma wpływ na ich większą popularność.

Sztywne i elastyczne

Manekiny dziecięce możemy również podzielić ze względu na możliwość ich ustawiania – niektóre są w pełni lub w większości nastawne, to znaczy, że ich stawy można układać tak, by przybrały niemal dowolną pozycję. Większość takich manekinów ma sztywne nogi i nastawny tułów oraz ręce – pozwala to zaaranżować na witrynie jakąś naturalnie wyglądającą sytuację. Można też zdecydować się na manekiny sztywne, ustawione w jednej pozycji.

Kto produkuje manekiny dziecięce?

Produkcją manekinów dziecięcych zajmują się zazwyczaj ci sami producenci, którzy wytwarzają manekiny przedstawiające dorosłe postacie. Planując wystrój witryny warto zapoznać się z ofertą różnych producentów, np. tu: https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-dzieciece.5 Dobrze jest dobrać manekiny, także dziecięce, co charakteru marki, jaką sprzedajemy, by tworzyły harmonijną całość z prezentowaną odzieżą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.