Wiadomości z Mysłowic

Materiał powszechny i uwielbiany. Krótka historia stali nierdzewnej

  • Dodano: 2022-05-06 10:00

Czas powstania stali nierdzewnej datuje się na okres rewolucji przemysłowej. W XIX wieku francuscy metalurgowie odkryli, że połączenie stopu żelaza z chromem posiada unikalne właściwości. Niezależnie od siebie, w kilku krajach zaczęły raz za razem powstawać różne rodzaje stali nierdzewnej – wszystko przez eksperymenty i testowanie nowych stopów metali. Pewien angielski inżynier użył do swojego eksperymentu mieszkanki żelaza, węgla i chromu – dzięki niemu ludzie otrzymali stal nierdzewną, która z początku była używana jedynie jako zamiennik srebra przy produkcji sztućców. Z czasem jednak zaczęto używać jej do wykonywania wielu przedmiotów codziennego użytku.

Współczesny fenomen stali nierdzewnej. Zalety wyrobów

Największa z zalet stali nierdzewnej ukryta jest w jej nazwie – materiał ten odporny jest bowiem na korozję, przez co przedmioty z niej zrobione występują w miejscach, w których ważna jest sterylność. Ze względu na wcześniej wspomnianą odporność, elementów zrobionych ze stali nierdzewnej nie trzeba dodatkowo wzmacniać materiałami mającymi na celu ochronę przed rdzą. Dzięki temu są one znacznie lżejsze niż te zrobione z innych materiałów. Materiał ten nie wymaga konserwacji, która często bywa bardzo kosztowna – jest więc opłacalna. Również temperatura nie jest czymś niebezpiecznym dla wyrobów z tego typu stali. Jednym z elementów zachęcających do używania produktów ze stali nierdzewnej jest fakt, że stuprocentowo nadają się one do recyklingu.

Przyjazna majsterkowiczom. Drobne, ale wytrzymałe elementy ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest świetnym materiałem do tworzenia elementów, które posłużą przy montażu rozmaitych konstrukcji. Jeżeli chcesz zrobić coś solidnego, czego nie trzeba będzie co rusz naprawiać, postaw na elementy ze stali nierdzewnej! Obecnie wiele firm posiada w swoim asortymencie elementy wykonane z tego uniwersalnego i przyjaznego środowisku materiału. Jedną z nich jest INOX Polska, oferująca między innymi blachy czy armaturę ze stali nierdzewnej. Wszystkie przedmioty są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły, aby w stu procentach spełniać oczekiwania klienta. Dzięki szerokiej ofercie wyboru spośród rozmiarów przedmiotów, z pewnością każdy znajdzie to, czego szuka. Drobne elementy tworzą w końcu wielkie konstrukcje, dlatego muszą być wręcz niezawodne. Postaw więc na jakość i sprawdzonych dostawców, którzy zaopatrzą cię w potrzebne ci elementy, dzięki którym stworzysz coś, co – niczym stal nierdzewna – przetrwa lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.