Wiadomości z Mysłowic

Na czym polega stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego?

  • Dodano: 2022-10-31 05:45, aktualizacja: 2022-11-03 11:04

Wzrost inflacji i rosnące stopy procentowe sprawiły, że coraz więcej osób zaczęło interesować się kredytem hipotecznym ze stałym oprocentowaniem. Czym różni się ten produkt od kredytu z oprocentowaniem zmiennym i na jakich zasadach można z niego skorzystać? W jaki sposób uzyskać tego typu finansowanie i gdzie się zgłosić, by zwiększyć swoje szanse w ubieganiu się o kredyt?

Stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego

Na zmienne oprocentowanie kredytów hipotecznych składa się marża banku  oraz stopa/stawka bazowa, która jest  zmienna. W tym przypadku, jeśli mamy do czynienia z kredytem udzielonym w walucie polskiej (PLN), stawka uzależniona jest od wskaźnika WIBOR, czyli referencyjnej wysokości oprocentowania pożyczek na rynku międzybankowym w Polsce. Stopy procentowe zależne są od referencyjnej stopy ustalanej przez NBP (Narodowy bank Polski), która jest ustalana w odniesieniu do aktualnego poziomu inflacji i kondycji gospodarczej państwa. Jej wysokość oddziałuje bezpośrednio na wzrost lub spadek raty kredytu. Stawka WIBOR może być aktualizowana co 3 lub 6 miesięcy w zależności od warunków umowy kredytowej. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym opiera się na stałej, niezależnej od WIBOR-u stopie procentowej. Oprocentowanie stałe ustalane jest na określony czas, zazwyczaj jest to 5, 7 lub 10 lat. Po tym okresie raty będą liczone według zaproponowanego przez bank oprocentowania stałego na kolejny okres lub w przypadku gdy kredytobiorca nie zaakceptuje nowych warunków, może przejść na określone w umowie oprocentowanie zmienne.

Czy kredyt ze stałym oprocentowaniem się opłaca?

W perspektywie wzrostu stóp procentowych i niepewnej sytuacji gospodarczej opcja kredytu z oprocentowaniem stałym jest korzystną propozycją zapewniającą stabilność i wyższy poziom pewności bezpieczeństwa finansowego. Pozwala na kontrolę budżetu i planowanie wydatków.  Uzyskanie kredytu ze stałym oprocentowaniem na korzystnych warunkach może być trudniejsze. Dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów. Dzięki platformie Credit Space https://www.creditspace.pl/ tworzona jest selekcja banków i ich usług i dopasowywana oferta do indywidualnych potrzeb w celu znalezienia atrakcyjnego finansowania.

Wnioskowanie o kredyt ze stałym oprocentowaniem

Znalezienie najlepszej opcji odpowiadającej potrzebom kredytobiorcy możliwe jest wyłącznie przy odpowiednim wsparciu. Dzięki platformie kredytowej można skonfigurować kredyt i skorzystać z doświadczenia wyspecjalizowanego eksperta, który udzieli pomocy na każdym etapie wnioskowania o kredyt. Kompleksowe narzędzie do analizy pomoże również skompletować niezbędne dokumenty. Nie trzeba wypełniać wielu wniosków, a proces kredytowy przebiega zdalnie, co jest oszczędnością czasu. Platformy można używać o każdej porze i z dowolnego miejsca, wystarczy komputer lub smartfon i internet. Warto przed przystąpieniem do ubiegania się o finansowanie poznać informacje na temat danych przechowywanych w Biurze Informacji Kredytowej i Biurze Informacji Gospodarczej, a także zadbać o dobrą historię kredytową - https://www.creditspace.pl/informacje/big-czym-jest-i-w-jakim-celu-zbiera-dane/.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.