Wiadomości z Mysłowic

Nowy Paczkomat w Mysłowicach

  • Dodano: 2019-12-13 14:45

W Mysłowicach dostępny jest już nowy Paczkomat InPost. Dowiedz się jak z niego korzystać i poznaj zalety opisanego rozwiązania.

Marka InPost obecna jest na rynku od ponad 20 lat. Nabyte przez ten czas doświadczenie pozwoliło na stworzenie nowoczesnych rozwiązań, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z tego typu rozwiązań są Paczkomaty czyli samoobsługowe maszyny umożliwiające zarówno nadanie, jak i odbiór paczek. Obecnie na terenie naszego kraju działa już ponad 6000 Paczkomatów. Co istotne to fakt, iż spora część z nich zlokalizowana jest w mniejszych miejscowościach.

Nowy Paczkomat marki InPost stanął na terenie Mysłowic. Mowa o urządzeniu oznaczonym numerem MSY03A. Maszyna umieszczona została na ulicy Oświęcimskiej 13, a dokładniej rzecz ujmując na parkingu znajdującym się przy sklepie Biedronka (https://inpost.pl/paczkomat-myslowice-msy03a-oswiecimska-paczkomaty-slaskie). Z nowego Paczkomatu można korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Urządzenie pozwala na nadanie paczki o maksymalnej wadze 25 kg oraz gabarytach 41 × 38 × 64 cm. Ulica Oświęcimska znajduje się w znacznej odległości od miejsca twojego zamieszkania? W takim razie wybierz Paczkomat zlokalizowany w pobliżu twojego domu. Wszystko co musisz zrobić, to użyć wyszukiwarki dostępnej na stronie InPost: https://inpost.pl/paczkomaty-myslowice.

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

Aby nadać paczkę w Paczkomacie skorzystaj z jednego z dostępnych sposobów. Możesz zrobić to przy użyciu Paczkomatu obsługującego płatności kartą lub za pomocą Managera Paczek.

Urządzenie obsługujące płatność kartą

Wybierz opcję nadania w Paczkomacie, wprowadź dane po czym postępuj zgodnie z wyświetlaną na ekranie instrukcją. Wybierz wielkość przesyłki, wpisz numery telefonów nadawcy oraz odbiorcy i wskaż Paczkomat, do którego trafi przesyłka. Teraz wystarczy już tylko zapłacić za usługę i włożyć paczkę do skrytki.

Manager Paczek

Zaloguj się na konto w Managerze Paczek, kliknij na opcję „Wyślij przesyłkę”, wygeneruj specjalną etykietę, wypełnij ją po czym zapłać za usługę. Następnie wydrukuj etykietę i przyklej ją na paczkę. Przesyłkę nadaj we wskazanym Paczkomacie skanując jej numer po czym umieść w skrytce.

Jak odebrać paczkę?

Finalizując zakup w sklepie online zaznacz opcję „dostawę do Paczkomatu” i wybierz adres urządzenia, w którym zostanie umieszczona twoja paczka. Nie zapomnij podać swojego numeru telefonu i adresu e-mail. Gdy nadawca umieści przesyłkę w Paczkomacie dostaniesz wiadomość z linkiem umożliwiającym jej śledzenie, natomiast gdy paczka trafi do Paczkomatu otrzymasz SMS z 6 cyfrowym kodem odbioru. Teraz wystarczy już tylko iść do wybranego uprzednio Paczkomatu, podać numer telefonu, kod odbioru iąŚ gotowe!

Paczkę możesz również odebrać za pośrednictwem aplikacji mobilnej InPost, która posiada funkcję zdalnego otwarcia skrytki. Jak mówi Rafał Brzoska, prezes InPost: „Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię GO MOBILE! Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i – w biegu – otworzyć swoją skrytkę tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia. Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów”.

Paczkomaty InPost to niezwykle wygodne, tanie i zarazem bezpieczne rozwiązanie. Warto dodać, iż Paczkomaty są także zdecydowanie bardziej ekologiczne, niż tradycyjna forma dostarczania przesyłki tj. przez kuriera.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Piter

    Tak paczkomaty najwazniejsze pozatym brud i smrud .O to kolejny prezydent Myslowic .Jak bylo tak jest czy to byl Osyra czy to Lasok same niedoradya karierowice. Pelo krzakow brud kolo osiedli.nie ma.gospodarza ale są urzednicy i po co tylko ściągać podatki .Dziwne Jaworzno piekne nasz.sasiad ale.widać mają gospodarza .Może by ich zamienić? ale chyba gorzej wyszlo by na tym.Jaworzno . Cóż począć chyba nic moze intencja za dobrego gospodarza.

  • Pulpet

    Jakie 20 lat???? W tedy zamiast FedEx był Opek, UPS-stolica, masterlink a teraz DPD, o inpoście nikt nawet nie śnił

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.