Wiadomości z Mysłowic

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania

  • Dodano: 2020-12-18 11:30, aktualizacja: 2020-12-29 11:40

Nasze zdrowie to najcenniejsza rzecz. Warto zadbać o to, aby powietrze, którym oddychamy było wolne od zanieczyszczeń i bakterii. Mimo wszelkich starań nie jesteśmy w stanie zapewnić w pełni czystego powietrza w swoim mieszkaniu. Aby zoptymalizować proces oczyszczania powietrza warto wyposażyć się w oczyszczacz powietrza. Dobrym wyborem będą oczyszczacze powietrza z nawilżaczem. Odpowiedni poziom wilgotności jest korzystny dla dla naszego zdrowia. Zbyt suche powietrze może podrażnić gardło i śluzówkę nosa.

Doskonałym wyborem będą oczyszczacze i nawilżacze Sharp. Większość modeli została dodatkowo wyposażona w funkcję nawilżania i jonizacji powietrza. Sharp KC-G40EUW to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 28 m².

Sharp KC-G40EUW 

Sharp KC-G40EUW pełni rolę zarówno oczyszczacza jak i nawilżacza i jonizatora powietrza. Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m², natomiast jego wydajność wynosi 240 m²/h. Powietrze oczyszczane jest przez wysokiej jakości zestaw filtracyjny.

Skuteczna filtracja

Filtracja powietrza w oczyszczaczu Sharp KC-G40EUW odbywa się aż na 5 etapach.

  1. Pierwszym etapem jest filtr wstępny – służy do zatrzymywania większych zanieczyszczeń, takich jak: kurz, włosy czy sierść. Dodatkowo filtr wstępny odciąża pracę pozostałych filtrów, przedłużając tym samym ich żywotność.
  2. Następnie powietrze przechodzi przez filtr węgla aktywnego – neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz usuwa zanieczyszczenia gazowe.
  3. Najważniejszym etapem jest filtr HEPA H13 – pozbywa się zanieczyszczeń z 99,99% skutecznością. Odpowiada za oczyszczanie powietrza z pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, alergenów, bakterii, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów.
  4. Filtr nawilżacza – zatrzymuje osady znajdujące się w wodzie, dzięki czemu nie dostają się one do powietrza.
  5. Jonizator Plasmacluster – zajmuje się produkcją dodatnio i ujemnie naładowanych jonów, które niszczą napotkane na swojej drodze szkodliwe patogeny.

Funkcja nawilżania i jonizacji 

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW oprócz podstawowej roli pełni także funkcję nawilżacza i jonizatora powietrza. Pierwsza z nich dba o odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu suche powietrze nie będzie już powodem podrażnionego gardła i śluzówki nosa. Nawilżacz działa w oparciu o trzy elementy: higrometr, filtr nawilżacza i zbiornik na wodę. Cenną funkcją jest także jonizacja powietrza. Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW został wyposażony w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Działa on na zasadzie produkowania dodatnio i ujemnie naładowanych jonów, które niszczą napotkane na swojej drodze patogeny, takie jak wirusy, bakterie,roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów.

Automatyczna praca urządzenia 

Oczyszczacz został wyposażony w inteligentny tryb automatyczny. Dzięki niemu urządzenie samodzielnie dostosowuje prędkość pracy do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu. W trybie manualnym możemy wybrać jedną z trzech prędkości pracy wentylatora: niską, średnią oraz wysoką. Funkcja Advanced Auto pozwala na intensywną jonizację, gdy tylko poziom wilgotności przekroczy normę 70%. Natomiast tryb SLEEP umożliwia cichą pracę z wyłączonym podświetleniem.

Komfort i wygoda

Korzystanie z oczyszczacza Sharp KC-G40EUW jest niezwykle proste i przyjemne. Urządzenie dzięki kółeczkom można w dogodny sposób przenosić. Pracę oczyszczacza można zaprogramować za pomocą timera. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w blokadę rodzicielską, dzięki której można zablokować dotychczasowe ustawienia. Na wyświetlaczu oczyszczacza pojawiają się najważniejsze informacje, takie jak aktualny poziom nawilżenia, jakość powietrza, temperatura czy wykryte zanieczyszczenia. Wskaźnik konserwacji filtrów przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów. Ponadto funkcja Plasmacluster Spot umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin.

Podsumowanie - Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

W ofercie marki Sharp znajdziemy różnorodne modele, które sprostają każdym oczekiwaniom. Model KC-G40EUW to oczyszczacz, nawilżacz i jonizator w jednym. Mnogość i różnorodność użytecznych funkcji sprawia, że użytkowanie z urządzenia jest niezwykle łatwe i przyjemne.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.