Każdemu z nas zdarzają się momenty utraty płynności finansowej. Gorsze lub lepsze zarobki, nieoczekiwane wydatki, problemy zdrowotne - to wszystko ma wpływ na stan naszych finansów. Wbrew generalizującej opinii społecznej, problemy finansowe często nie są wynikiem nieudolności jednostki albo jej niechęci wobec pracy zarobkowej. Najczęściej są one wynikiem nieprzewidzialnych i niezależnych od nas okoliczności. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?
Czy bank to jedyne wyjście?
Kredyt bankowy w sytuacji nagłej utraty płynności finansowej może okazać się zamkniętą dla nas drogą. Drogą również czasochłonną, a w przypadku problemów zdrowotnych na przykład nie zawsze jesteśmy w stanie pozwolić sobie na długie oczekiwanie na decyzję kredytową. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą pożyczki internetowe. Podstawową ich zaletą w nagłych przypadkach jest czas. Na decyzję czeka się czasami tylko kilka minut. Do 15 minut zaś pieniądze mogą się znaleźć na naszym koncie. W momencie, gdy pieniądze są potrzebne na leki lub kosztowną metodę leczenia, każda minuta odgrywa przecież ogromną rolę.
Co z innymi zobowiązaniami?
Pożyczki online charakteryzują się uproszczoną procedurą przyznawania finansowania. Wymagane jest najczęściej jedynie złożenie prostego wniosku o dochodach. Wniosek ten pozwala uwzględnić w oświadczeniu dochody, których bank nie bierze pod uwagę (emerytura, renta, dodatkowe dochody). Co ważniejsze jednak, z możliwości złożenia wniosku mogą skorzystać także osoby, które mają dług komorniczy lub inne niespłacone zobowiązanie. Nie jest to oczywiście równoznaczne z przyznaniem pozytywnej decyzji pożyczkowej, ale otwiera w ogóle do niej drogę.
Co wziąć pod uwagę?
Pożyczki pozabankowe można brać na kilkaset lub kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od chęci i decyzji kredytowej. Warto jednak pamietać o świadomym i odpowiedzialnym pożyczaniu. Nieco bardziej przyjazne zasady przyznawania pieniędzy, jakie oferują pożyczki przez internet, nie zwalniają nas z racjonalnej oceny własnych możliwości. Naprawdę nie ma sensu brać pożyczki na kwotę, o której od samego początku wiemy, że nie będziemy w stanie jej spłacić. Cena takich niewypełnionych zobowiązań jest potem bardzo droga. I nie ma się co dziwić - skoro pożyczki online są atrakcyjne pod względem zmniejszonej biurokracji, czasu oczekiwania, wysokości kredytowania, to firmy je prowadzące muszą się w jakiś sposób zabezpieczać przed nieuczciwymi pożyczkobiorcami. Dlatego lepiej jest wziąć mniej i spłacić bez problemów, niż więcej i tego nie zrobić. Kolejną pożyczkę internetową zawsze dostaniemy po spłaceniu pierwszej...
undefined