Wiadomości z Mysłowic

Posadzki przemysłowe - dlaczego ich trwałoć ma znaczenie?

  • Dodano: 2018-07-20 08:15, aktualizacja: 2018-07-20 08:30

Posadzka w miejscu pracy pełni kluczową rolę w bezpieczeństwie pracowników, maszyn i magazynowanego lub produkowanego towaru. Zwykle kojarzy się z zalaną betonem powierzchnią, malowaną w oznaczenia niezbędne ze względu na BHP, zmuszoną do wytrzymania nieraz bardzo dużych obciążeń. Jednak w miarę rozwoju techniki również posadzki przemysłowe zyskały na ulepszonej konstrukcji i nowoczesnych materiałach wykonania.

Wytrzymałość przede wszystkim
Najbardziej klasycznym przykładem podłoża dla przemysłu są posadzki przemysłowe Śląsk wykonane z betonu i utwardzane powierzchniowo. Ten typ nawierzchni jest także zacierany na gładko, dzięki czemu nie tylko stanowi solidną podstawę konstrukcji hali czy magazynu, ale także stanowi jednolitą, idealnie płaską powierzchnię. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli w pomieszczeniu wykorzystywane są maszyny - dzięki gładkiej powierzchni ryzyko upuszczenia czy uszkodzenia ładunku jest mniejsze. Tego typu posadzki coraz częściej zyskują uznanie także w domowym zaciszu oraz w garażach, gdzie stanowią ciekawe dopełnienie minimalistycznego i nowoczesnego stylu wykończenia wnętrz.

Przeciwieństwem posadzek gładkich są te wykańczane na ostro. Idealnie nadają się w miejsca o dużym nachyleniu terenu, jak np. podjazdy. Mają one również zastosowanie dla ramp załadunkowych, placów czy dróg komunikacji. Stanowią one, podobnie jak posadzki gładkie, bardzo wytrzymałe podłoże zdolne znieść duże obciążenie. Wynika to z techniki zbrojenia drogi za pomocą zbrojenia pojedynczą lub podwójną siatką.

Czy warto stosować posadzki przemysłowe w pracy?
Jeżeli działalność firmy jest nakierowana na obsługę hali, magazynu czy linii produkcyjnej, posadzki przemysłowe Bielsko będą dobrym wyborem na podłoże. Dzięki swoim właściwościom są one w stanie znieść naprawdę dużo, a także umieszczenie na ich powierzchni odpowiednich znaków BHP oraz linii wyznaczających drogi komunikacji nie wymaga wielkiego wysiłku. Posadzki przemysłowe Małopolska są także dobrym wyborem do pomieszczeń mokrych, ponieważ ich powierzchnia jest antypoślizgowa. Dokładne informacje na temat klasy antypoślizgowości posadzki można znaleźć pod adresem https://posadzkiprzemyslowejsw.pl/.

Powierzchnia pod naszymi stopami ma w pracy bezpośredni wpływ na szybkość i jakość wykonywanej pracy, ale także od jej właściwości zależy bezpieczeństwo pracowników i maszyn. Decydując się na posadzkę przemysłową zyskujemy pewność trwałości jej wykonania, a także zmniejszonej podatności na ścieranie oraz redukowaniu ryzyka poślizgnięcia się czy upadku.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.