Wiadomości z Mysłowic

Pracownicy z Ukrainy - dlaczego warto i jak znaleźć wykwalifikowane osoby?

  • Dodano: 2021-05-27 11:30, aktualizacja: 2021-08-09 11:36

Ciągły rozwój technologii sprawia, że przepływ informacji nigdy nie był tak łatwy jak jest obecnie. Prowadzi to do powstawania ogromnych możliwości. Bez problemów możemy obecnie znaleźć w pracę w innym kraju, korzystając wyłącznie z Internetu. Nie potrzebujemy znać danego miejsca oraz często nawet lokalnie wykorzystywanego języka. Ogromne możliwości, które powstają, są użytkowane przez ambitnych ludzi z całego świata. Całkowicie naturalna staje się emigracja w celach zarobkowych. Nie jest to nowy temat, ale jednak obecnie niezwykle popularny.

Ostatecznie transfer ludzi prowadzi do korzyści dla każdej ze stron. Imigrant może wreszcie zarobić satysfakcjonującą dla siebie ilość pieniędzy. Pracodawca zyskuje z kolei pracownika, który zwykle będzie zadowolony z proporcji pomiędzy pracą a osiąganymi zyskami. Z tego powodu tak naturalna jest emigracja z Ukrainy do Polski lub z Polski do Niemiec. W ramach tego artykułu skupimy się na tej pierwszej sytuacji.

Dlaczego pracownicy z Ukrainy są tak wartościowi?

Polacy są lepiej ocenieni w kwestii pracowitości poza granicami naszego kraju. Nie powinno to dziwić, ponieważ wszystko rozgrywa się zgodnie ze staropolskim powiedzeniem "Jaka praca, taka płaca". Może być ono rozumiane w dwóch kierunkach, ale w obu odnosi się do tej sytuacji. Jednocześnie często otrzymujemy za pracę, tyle na ile zasłużyliśmy i podobnie jest w przypadku pracodawcy. Polak za granicą jest zazwyczaj usatysfakcjonowany z pensji, którą otrzymuje. To z kolei prowadzi do posiadania przez niego motywacji do pracy. Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku Ukraińców, którzy szukają zatrudnienia w Polsce. Przyjazd do danego miejsca w celach zarobkowych prowadzi do uzyskania motywacji do pracy. Nawet w przypadku chęci stałego pobytu miejsce emigracji jawi się jako nowoczesny świat, który tworzy wiele możliwości. Z tego powodu pracownicy z Ukrainy https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy/ są doceniani w Polsce ze względu na swoje zaangażowanie oraz pozytywne nastawienie względem pracy. Ponadto ich skuteczność wynika z samej specyfiki formy emigracji. Najczęściej wyjeżdżają osoby, które są wykwalifikowane i czują, że w swoim państwie nie są zarobić tyle, aby być usatysfakcjonowanym. Przede wszystkim są to też osoby, które są decyzyjne i aktywne.

Jak pozyskać pracownika z Ukrainy?

Jak wykorzystać te możliwości, które tworzy przed nami współczesny świat? Z punktu widzenia pracodawcy korzystne okazuje się skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanych agencji pracy. W ten sposób każda ze stron odnosi korzyść. Oczywiście agencja również musi na tym zarobić, co jest związane z prowizjami. Nie zmienia to faktu, że pracodawcy zostanie przedstawionych zazwyczaj co najmniej kilka możliwości. Ponadto skracany jest sam proces poszukiwań, a formalności są ograniczone do minimum. To ostatnie wynika z tego, że są transferowane właśnie na stronę agencji. Najczęściej to te instytucje zajmują się takimi kwestiami jak umowy czy regulacje względem ZUS. Nowoczesny świat sprowadza się do tego, że każdy zajmuje się tym, na czym zna się najlepiej. W agencji pracy spotkamy profesjonalistów, którzy są najskuteczniejsi w swojej dziedzinie. Trudno o to, żeby pracodawca miał w tym zakresie podobne kompetencje. Szczególnie wobec osób z innych krajów, co prowadzi do powstawania pewnych początkowych dodatkowych trudności. Ponadto nie trzeba samemu prowadzić nadmiernie rozbudowanego działu HR, ponieważ wiele niedogodności zostanie przezwyciężone przez samego pośrednika.

Dlaczego na agencji zyskują również pracownicy?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo łatwa. W interesie agencji jest to, że pracownik znajdzie pracę. Jednocześnie poprzez odpowiednie wypromowanie swojej marki, a czasem również kontakty, są oni skuteczni w poszukiwaniu pracy. Ponadto skorzystanie z oferty agencji prowadzi do ułatwienia kontaktu z pracodawcą oraz formalnościami, które pojawiają się w związku z polskim prawem. Ostatecznie prowadzi to do sytuacji, w której wygrana jest każda ze stron. Pracownik uzyskuje łatwość znalezienia pracy, pracodawca łatwiej znajdzie kompetentne osoby, a agencja zarabia na usatysfakcjonowaniu obydwu tych podmiotów.

Jakie agencje warto wybierać?

To pytanie jest wartościowe zarówno ze strony pracodawcy, jak i pracownika. Przede wszystkim warto skupiać uwagę na agencjach, które mogą pochwalić się sukcesami z pracy wykonywanej w przeszłości. Oczywiście inaczej na dane przedsiębiorstwo powinien patrzyć pracownik, a inaczej pracodawca. Sam zakres działalności może być dobrą podpowiedzią na temat możliwości danego przedsiębiorstwa, jednakże nie jest to najważniejszy z czynników. Powinniśmy natomiast zwrócić szczególną uwagę na same warunki współpracy. To oczywiście pozwoli na wnioskowanie, które ostatecznie usatysfakcjonuje każdą ze stron.

Podsumowanie

Obecnie w Polsce występuje najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej. Pracodawcy nadal poszukują wykwalifikowanych pracowników. Receptą na tę sytuację mogą być osoby z Ukrainy. Są one bardziej zmotywowane do pracy. Ponadto najczęściej osoby, które wyjeżdżają, są ambitne i aktywne. Poszukiwanie odpowiedniej osoby najłatwiej zrealizować za pomocą wyspecjalizowanej agencji. Doświadczone firmy sprawiają, że zarówno pracodawca, jak i pracownicy z Ukrainy https://www.enterek.pl/jakie-korzysci-wynikaja-z-zatrudnienia-pracownikow-z-ukrainy/ są zadowoleni po zakończeniu całej transakcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.