Wiadomości z Mysłowic

Skocz ze spadochronem niedaleko Mysłowic!

  • Dodano: 2017-01-20 13:45

Skakanie ze spadochronem nie jest przeznaczone tylko dla osób mających właściwe przygotowanie – z wykorzystaniem techniki skoków tandemowych swoje marzenia o bezpiecznym spadaniu w przestworzach może spełnić praktycznie każdy. Teraz to możliwe również w pobliżu Mysłowic!

Skoki spadochronowe niosą ze sobą wiele emocji – ten sport ekstremalny to gwarancja niezwykłych widoków oraz adrenaliny na najwyższym poziomie. Dzięki nim można poczuć spadanie z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi podczas tak zwanego swobodnego spadania. Można również w ten sposób pokonać swoje słabości, przetestować odwagę lub zrobić wyśmienity upominek na różne okazje dla bliskiej osoby wtedy, gdy wybierze się skoki tandemowe. To powoduje, że obecnie skoki tego rodzaju są tak popularne i często rezerwowane.

Jak skacze się w tandemie?

Podczas skoku tandemowego udział biorą dwie osoby, a dokładnie są to pasażer oraz pilot tandemu. Ten drugi najczęściej jest instruktorem spadochroniarstwa posiadającym na swoim koncie wiele skoków tego rodzaju. Pasażera i pilota łączy uprząż tandemowa, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Do wzięcia udziału w skoku tandemowym pasażer nie musi przechodzić czasochłonnych szkoleń, treningów, nie musi też brać udziału badaniach lekarskich, co powoduje, że to oferta niemalże dla każdego. Główne przeciwwskazania do skoku to waga powyżej 115 kilogramów, ostra niewydolność serca i układu oddechowego, epilepsja, niestabilność kręgosłupa.

Podczas skoku tandemowego uczestnicy skaczą z samolotu przelatującego na pułapie 3000 lub 4000 metrów. Przy rezerwacji skoku można wybrać wysokość, ponieważ ma ona wpływ na czas swobodnego spadania, którym określa się spadanie bez otwartego spadochronu. Dla wysokości 3000 metrów to 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – 60 sekund, niemniej jednak jest to skok droższy. Po osiągnieciu wysokości około 1500 metrów pilot otwiera spadochron i uczestnicy opadają na lądowisko. Lądowanie jest miękkie i nie niesie ze sobą ryzyka urazów.

Ile trzeba zapłacić za skoki tandemowe?

Wbrew pozorom tego rodzaju skoki wcale nie są bardzo drogie – można zarezerwować je już za około 500 złotych w przypadku wysokości 3000 metrów, z kolei dla 4000 metrów to koło 700 złotych. Można dodatkowo wykupić usługę wideofilmowania skoku oraz jego fotografowania, aby uzyskać wyjątkową pamiątkę z tego podniebnego wyczynu. Wtedy za rejestrację odpowiada jeszcze jeden skoczek, na którego kasku zamontowana jest wysokiej klasy kamera. Taka usługa to wydatek rzędu 200-300 złotych. Organizatorzy skoków zapewniają także wiele promocji, dlatego za zakup można zapłacić jeszcze mniej.

Na ekscytujące skoki spadochronowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, którego siedziba znajduje się na lotnisku Kruszyn niedaleko Włocławka. Również organizuje skoki tandemowe w Gliwicach. Pełna oferta Ośrodka zaprezentowana jest na jego stronie internetowej działającej pod adresem: https://skydive.pl, na której można również wykonać szybką rezerwację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.