Wiadomości z Mysłowic

Skupy samochodowe - jak działają i czy warto korzystać z ich usług?

  • Dodano: 2022-01-25 08:15, aktualizacja: 2022-01-25 08:29

Przychodzi taki moment, kiedy decydujemy się na sprzedaż starego samochodu. Zależy nam wówczas na szybkim zbyciu auta i na otrzymaniu za nie odpowiednich pieniędzy. Jakie opcje sprzedaży możemy do tego wykorzystać? Nasza propozycja to sprzedaż pojazdu do skupu aut. Jest to bardzo bezpieczna i sprawna metoda, z której skorzystało już wielu właścicieli samochodów w całej Polsce.

Jak działa skup aut?

Skup aut jak sama nazwa wskazuje – skupuje używane samochody w każdym wieku i stanie. Działa zatem na podobnej zasadzie co komis samochodowy. W tym przypadku jednak sprzedaż odbywa się od razu i za gotówkę, bez żadnej prowizji ani za kupno, ani za sprzedaż pojazdu. Skupy aut o ugruntowanej pozycji na rynku są w stanie zaproponować uczciwą wycenę pojazdu, co w połączeniu z płatnością od ręki jest bardzo atrakcyjną ofertą. 

Jakie samochody możemy oddać do skupu?

Skup samochodowy odkupuje auta każdego rodzaju i każdej marki. Wiele osób rezygnuje ze sprzedaży pojazdu do skupu ze względu na zły stan techniczny pojazdu. Warto wiedzieć, że tego typu firmy zainteresowane są wszystkimi rodzajami samochodów. Może to być auto w złym stanie technicznym i wizualnym oraz całkowicie niesprawne, a także powypadkowe czy poleasingowe. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza jeśli samochód musi zostać zezłomowany w zgodzie z obowiązującym prawem i normami środowiskowymi. Oczywiście należy liczyć się z tym, że stan pojazdu ma wpływ na jego ostateczną wycenę. Problemy z możliwością sprzedaży pojazdu do skupu mogą pojawić się w przypadku aut będących przedmiotem sporów sądowych i spraw komorniczych.

Etapy sprzedaży samochodu w skupie

Cała procedura sprzedaży auta zazwyczaj jest realizowana w ciągu jednego dnia. Jest ona ograniczona do niezbędnego minimum, a umowa niezwykle przejrzysta.

Kontakt ze skupem aut

Finalizacja sprzedaży wymaga osobistego kontaktu ze skupem, zanim jednak dojdzie do końca transakcji, część wcześniejszych formalności możesz załatwić online. Witryny internetowe punktów skupu aut zazwyczaj posiadają gotowe formularze do wypełnienia, a jeśli nie to podają adres e-maliowy do kontaktu. Przede wszystkim musisz pamiętać, aby podać informacje o stanie technicznym auta, które chcemy sprzedać. Na tej podstawie skup podejmie decyzję, czy jest zainteresowane odkupieniem auta. Informacja zwrotna dotrze do Ciebie telefonicznie lub poprzez email.

Wycena auta

Do ostatecznej i wiążącej wyceny dochodzi po dokładnym obejrzeniu i sprawdzeniu auta podczas osobistego spotkania w skupie lub na miejscu u Klienta. To wtedy dowiemy się, jaką kwotę możemy otrzymać za swoje auto. Aby cena była dla Ciebie satysfakcjonująca, sprawdź oferty w kilku punktach i wybierz ten najkorzystniejszy dla siebie. Samo wykonanie wyceny do niczego jeszcze Cię nie zobowiązuje.

Sporządzenie umowy

Jeżeli zaproponowana cena zostaje zaakceptowana, dochodzi do podpisania umowy. Jest to standardowa umowa sprzedaży samochodu, w której zbywca zrzeka się praw do auta na rzecz kupującego, w tym przypadku skupu aut. Zawsze jednak warto dokładnie umowę przeczytać przed podpisaniem, a wszelkie wątpliwości wyjaśnić. Samo przeprowadzenie transakcji i wypełnienie niezbędnych formalności zajmuje zazwyczaj kilkanaście minut. Ważne, aby nie zapomnieć zabrać ze sobą koniecznych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego samochodu, karty pojazdu oraz swojego dokument tożsamości. Bez tego szybkie sporządzenie umowy będzie niestety niemożliwe. W przypadku współwłaścicielstwa pojazdu, wymagana jest zgoda czy też podpis drugiego współwłaściciela.

Wypłata gotówki

Zapłata za auto następuje w formie gotówki do ręki, od razu po podpisaniu umowy

Kiedy warto skorzystać ze skupu samochodów?

Ze skupu aut warto korzystać wówczas, jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży przy minimalnym naszym zaangażowaniu oraz na otrzymaniu gotówki od razu do ręki. AW Motors jest stacją demontażu pojazdów, które zajmują się skupem pojazdów. Firma daje możliwość pozbycia się auta każdej marki i modelu oraz w każdym wieku, niezależnie od jego stanu technicznego. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.