Wiadomości z Mysłowic

Styl skandynawski - jakie meble wybrać?

  • Dodano: 2020-06-26 16:00

Od wielu sezonów to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich - prosty, minimalistyczny, z dużą ilością bieli. To coś dla osób, które cenią sobie prostotę i przytulność we wnętrzach. Dzięki swojej przejrzystości, stanowi idealne tło do wyrażenia siebie - zastosowane przez nas dodatki umożliwiają wyrażenie siebie, tego co lubimy oraz jacy jesteśmy. Jak urządzić nasze cztery kąty w stylu skandynawskim?

Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego

Zanim przejdziemy do omówienia mebli, które warto wykorzystać do urządzenia mieszkania w stylu skandynawskim, warto poznać jego cechy charakterystyczne. To styl, który cechuje się przede wszystkim funkcjonalnością rozwiązań, prostotą i wykorzystaniem naturalnych materiałów. Poprzez zastosowanie jasnych kolorów, możliwe jest optyczne powiększenie przestrzeni, co jest szczególnie ważne przy małych metrażach.

Styl skandynawski to przede wszystkim biel, ecru, ale także szarości, błękity, a nawet i wrzosy. Najważniejsze jest, aby pomieszczenie było jak najbardziej rozświetlone, dlatego też, często rezygnuje się z zasłon oraz innych ozdób okiennych. Styl ten charakteryzuje się również zamiłowaniem do naturalnych materiałów, które sprawiają, że urządzone w ten sposób mieszkanie nie jest puste, a wręcz przeciwnie - przytulne. Warto do aranżacji naszych czterech kątów wykorzystać drewniane podłogi oraz meble.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to przede wszystkim naturalność, i to właśnie tym powinniśmy kierować się przy wyborze mebli do naszego mieszkania. Przy wyborze dodatków stawiamy na naturalne tkaniny oraz materiały - pledy o grubym splocie, lniane lub bawełniane narzuty oraz dodatki dekoracyjne wykonane metodą handmade. Meble powinny być wykonane z drewna - w jadalni lub kuchni świetnie sprawdzi się stół skandynawski, na którym widać naturalny rysunek słojów. Zaletą stołu skandynawskiego jest to, że będzie świetnie współgrać z każdym rodzajem krzesła - jednak dla zachowania spójności we wnętrzu polecamy krzesła drewniane, utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla tego stylu. Sypialnia to natomiast oaza - panuje w niej intymność oraz ponadczasowość. Do każdego pomieszczenia w naszym mieszkaniu należy wybierać proste meble, bez zbędnych ozdób i wykonane z naturalnych surowców.

We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim można spotkać wiele mebli vintage, które dzięki prostocie pomieszczenia nabierają jeszcze większej atrakcyjności i wyjątkowości.

Styl skandynawski to nurt dla tych osób, które kochają prostotę, ekologiczne rozwiązania oraz minimalizm. Sprawdzi się on zarówno na małych przestrzeniach, jak i dużych.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.