Wiadomości z Mysłowic

Wina wytrawne - jak je rozpoznać i jak serwować?

  • Dodano: 2020-05-25 14:30

Wina wytrawne coraz częściej stają się wyborem Polaków, którzy zaczynają serwować ten trunek do posiłków. Niestety wiele osób kupuje trunki bez specjalnej wiedzy na ich temat, co może spowodować że szybko zrażą się do danej kategorii wina. Najczęściej dotyka to win wytrawnych. Jak dobrać wino tak, by nie czuć się oszukanym?

 

Wina wytrawne – co znajduje się na etykiecie?

Wybierając się na zakupy do większego dyskontu, supermarketu jesteśmy zdani na własne decyzje zakupowe. Niezbyt często mamy okazję poprosić o pomoc doradcę. Jeśli już znajdzie się na sali jakaś osoba z obsługi to niestety nie jest przeszkolona do tego, by doradzić wybór wina. Wyjątkiem będą specjalne akcje firm, które ustawiają na stanowiskach przeszkolony przez siebie personel. Niestety jako że jest to rzadkość, to najczęściej trzeba sobie radzić samemu. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze trunku? Przede wszystkim należy zapoznać się z etykieta produktu. Znajdzie się na niej informacja odnośnie kraju pochodzenia, kategoryzacji wina, a także składników, które tworzą produkt. Osoby mniej wprawne za pewne zwrócą uwagę wyłącznie na cenę i hasło: „wino wytrawne” lub „wino słodkie”. Jest to niestety swego rodzaju pułapka, ponieważ określenie tej kategorii bazuje na zawartości cukru w winie. Jednak na smak wina wytrawnego ma wpływ znacznie więcej czynników. Może się więc zdarzyć tak, że wino nazwane wytrawnym wcale nie będzie pozostawiało cierpkiego posmaku na języku. Właśnie dlatego warto dokładnie czytać całą etykietę. Zwłaszcza jeśli chce się właściwie dobrać trunek do posiłku.

Wina wytrawne – nauka rozpoznawania

Bardzo dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z odpowiednim doborem wina jest wybranie się na degustację. Podczas wydarzeń takich jak te prowadzone przez https://zbawcy.pl/ można dowiedzieć się wiele o danym trunku. Przede wszystkim jak odróżnić wino dobre od tego słabej jakości. Podczas degustacji dowiaduje się także jak serwować wina wytrawne i z czym je zestawiać. Zdecydowanie takie wydarzenie może wpłynąć na świadomość dokonywanych wyborów zakupowych, a co za tym idzie zwiększenie zadowolenia ze spożywania właściwego, dobrego trunku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.