Wiadomości z Mysłowic

Wykorzystanie zabawek w procesie edukacji

  • Dodano: 2023-11-15 14:15

Zabawki stanowią nieodzowny element dzieciństwa. Najmłodsi uwielbiają wykorzystywać figurki, maskotki czy klocki podczas codziennych zabaw. Projektanci tych akcesoriów dwoją się i troją, aby pogodzić świat nieskrępowanej rozrywki z nauką. Jako rodzic z pewnością chciałbyś zapewnić dziecku zabawki odkrywające przed nim fascynującą wiedzę, prawda? W niniejszym tekście przyjrzymy się rodzajom akcesoriów do zabawy, które zainteresują najmłodszych fascynującym światem nauki.

Zabawki a rozwój dziecka

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jaki wpływ mają zabawki edukacyjne na rozwój najmłodszych?

Kształtowanie zdolności motorycznych

Manipulowanie przedmiotami w dłoniach nie przychodzi dzieciom łatwo. Rozwój zdolności motorycznych nie jest też w pełni niezależny – należy go wspierać odpowiednimi ćwiczeniami czy zabawami. Układanie klocków albo puzzli, dopasowywanie do siebie elementów konstrukcyjnych, szukanie odpowiedniej orientacji elementów podczas konstruowania budowliŚ To nie tylko ćwiczenie percepcji, ale przede wszystkim motoryki. Każdy rodzic powinien zadbać o akcesoria do zabawy dla najmłodszych, aby manipulowanie obiektami przychodziło dzieciom z większą naturalnością. Wiele zabawek projektuje się właśnie z myślą o rozwijaniu tej konkretnej umiejętności.

Rozwój umiejętności poznawczych

Analiza oraz logiczne i krytyczne myślenie – to niezwykle istotne zdolności, które przydają się na każdym etapie życia. Istnieje wiele sposobów, aby kształtować te umiejętności u najmłodszych, ale zabawa wydaje się najlepszym z nich. M.in. podczas budowania konstrukcji z klocków czy innych komponentów dziecko zauważa istnienie określonych zależności między elementami. Najmłodsi szybko zauważają, że podobne prawidłowości występują również w pozostałych obszarach otaczającego go świata.

Upust dla kreatywności

Niepohamowana dziecięca wyobraźnia potrzebuje sposobów, aby się wyrazić. Zabawki pozwalają najmłodszym na realizację swoich potrzeb w tym zakresie. Chociaż do każdego zestawu klocków dołączona jest instrukcja, jak zbudować widniejącą na opakowaniu konstrukcję, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby układać elementy zgodnie z własnym upodobaniem. Maluchy czasami nie potrzebują podążania za konkretnym wzorcem – wystarczy, że mają wystarczającą liczbę części, które mogą dowolnie ze sobą łączyć.

Zabawki dla najmłodszych w księgarni internetowej edugaleria.pl

W Internecie możesz znaleźć wiele sklepów oferujących akcesoria do zabawy dla najmłodszych, warto jednak zaufać tym, które znają się na edukacji. Dokładnie tak jest w przypadku księgarni internetowej edugaleria.pl. Znajdziesz tutaj nie tylko ogromny wybór książek, podręczników i innych pomocy szkolnych, ale również zabawki. I mowa tutaj o propozycjach dostosowanych do potrzeb najmłodszych w zakresie wspierania ich naturalnego rozwoju.

Doskonałym przykładem są zabawki od marki Clementoni. Firma stawia na kreatywną zabawę opartą na konstruowaniu imponujących projektów. W ramach oferty sklepu edugaleria.pl możesz zdecydować się m.in. na serię Naukowa zabawa czy Laboratorium mechaniki. W pierwszym przypadku maluch musi ułożyć zabawkowego dinozaura – triceratopsa – którego następnie można wprawić w ruch. Młodym miłośnikom motoryzacji z kolei do gustu przypadnie motocykl Yamaha M1 50817 – do złożenia w zestawie Laboratorium mechaniki. Takie zabawki to rewelacyjny pomysł na długie popołudnie, kiedy chcesz zaproponować dziecku rozwijającą rozrywkę. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem księgarni edugaleria.pl 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.