Wiadomości z Mysłowic

47-letni mysłowiczanin odpowie za złamanie sądowego zakazu!

  • Dodano: 2020-11-05 09:15

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 47-letniego mysłowiczanina, który kierował renault pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych przedwczoraj na ul. Ziętka.

Mężczyźnie grozi mu do 5 lat więzienia

Przedwczoraj na ul. Ziętka policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego renault. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że wobec 47-letniego mysłowiczanina sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stróże prawa odholowali renault na koszt właściciela i sporządzili stosowną dokumentację. Za niestosowanie się do orzeczenia sądowego 47-latkowi grozi nawet do 5 lat więzienia.

Policja przypomina:

art. 244 Kodeksu Karnego

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, [...], prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową [...], podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Art. 130a pkt 1. ust. 6) Ustawy prawo o ruchu drogowym

Pojazd usuwany jest z drogi na koszt właściciela w przypadku kierowania nim przez osobę nieposiadającą uprawnienia do kierowania pojazdami albo której zatrzymano prawo jazdy i nie ma możliwości zabezpieczenia pojazdu poprzez przekazanie go osobie znajdującej się w nim i posiadającej uprawnienia do kierowania tym pojazdem [..].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również