Wiadomości z Mysłowic

Awaria pralki - jak jej zapobiegać?

  • Dodano: 2015-09-17 10:30
Chociaż zdarza się, że usterka pralki spowodowana jest wadą fabryczną konkretnego elementu urządzenia, w większości przypadków to nieprawidłowe użytkowanie sprzętu prowadzi do uszkodzenia. W efekcie pralka pracuje zbyt głośno, pobiera zbyt dużo energii elektrycznej albo po prostu zostaje całkowicie unieruchomiona.
 
 
Najczęstsze błędy popełniane podczas użytkowania pralki
 
 
Błędne użytkowanie pralki najczęściej skutkuje mniej lub bardziej poważnymi usterkami. Jak podkreśla ekspert z RestartAgd.pl, często ciągłe przepełnianie bębna może prowadzić do jego uszkodzenia. W rezultacie zachodzi konieczność wymiany elementu na nowy lub zakup nowej pralki. Warto jednak podkreślić, że awarii wynikających z niewłaściwego użytkowania sprzętu jest znacznie więcej.
 
 
 
 
Zbyt krótkie odstępy czasowe między cyklami
 
 
 
 
Częste pranie - raz po razie - może doprowadzić do uszkodzenia pralki. Uruchamianie urządzenia zaraz po zakończonym cyklu najczęściej skutkuje przegrzewaniem się styków. W efekcie może dojść do całkowitego zatrzymania pracy pralki.
 
 
 
 
Nieopróżnianie kieszeni pranych ubrań
 
 
 
 
Błędem popełnianym przez użytkowników, a skutkującym uszkodzeniem pralki może być nieopróżnianie kieszeni. W spodniach, koszulach czy kurtkach znajdują się monety, chusteczki higieniczne oraz inne papierki - przedmioty, które mogą prowadzić do zapychania filtra pralki.
 
 
 
 
Niestosowanie środków zmiękczających wodę
 
 
 
 
Twarda woda ogrzewana do wysokiej temperatury staje się przyczyną wytrącania jonów magnezu i wapnia. Efekt? Na poszczególnych elementach pralki osadza się kamień, który może spowodować uszkodzenie filtra, grzałki czy bębna.
 
 
Zasady zapobiegania awariom pralki
 
 
Każda awaria pralki powinna być sygnałem, wskazującym na nieprawidłowe użytkowanie sprzętu. Chcąc uniknąć uszkodzenia, warto zastosować kilka poniższych wskazówek Dzięki nim w prosty sposób można przedłużyć żywotność sprzętu. O czym więc należy pamiętać?
 
 
1. Do każdego prania stosuj środek zmiękczający wodę lub regularnie usuwaj kamień (np. domowymi sposobami).
 
 
2. Raz na 20 prań oczyść filtr z włosów, kurzu oraz innych zanieczyszczeń - dzięki temu zapobiegniesz jego zatkaniu.
 
 
3. Od czasu do czasu wykonaj puste pranie, by zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu wewnątrz pralki.
 
 
4. Pamiętaj o tym, by nadmiernie nie przepełniać bębna - pozwoli to zapobiec jego uszkodzeniu.
 
 
Kiedy pomoc fachowca jest niezbędna...
 
 
W trakcie użytkowania pralki pojawiają się takie awarie, na które użytkownicy nie mają wpływu. Dotyczy to głównie programatora. Jeżeli urządzenie nie chce się uruchomić, nie wszystkie programy prania są dostępne lub po prostu podczas prania sprzęt się zacina, trzeba wezwać specjalistę. Jeśli naprawa programatora będzie możliwa, zakup nowej pralki wcale nie będzie koniecznością.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.