Wiadomości z Mysłowic

Czy architektura to kierunek dla Ciebie?

  • Dodano: 2022-03-08 07:45, aktualizacja: 2022-03-08 08:13

Architektura to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów o renomie porównywalnej do programowania, medycyny czy prawa. Jednak z uwagi na dość wysoki próg zdawalności, wiele osób zastanawia się czy da radę. Architektura to jeden z nielicznych kierunków, na który wymagany jest egzamin wstępny z wybranych zadań rysunkowych. Jak przygotować się do tych egzaminów i czy jest to kierunek studiów dla Ciebie?

Czy masz odpowiednie predyspozycje?

Studia w głównej mierze skupiają się na sztuce logicznego myślenia i rozwiązywaniu problemów. Architekt stale stawiany jest przed różnymi wyzwaniami i musi sobie z nimi radzić, dlatego w jego pracy istotna jest wytrwałość i cierpliwość. Praca architekta to często działanie w grupie, dlatego jeżeli praca z innymi to Twój konik - to świetnie się składa! Jeżeli jednak wolisz prace, w których wszystko robisz samemu, to nie jest raczej zawód dla Ciebie. Nastaw się również na to, że w trakcie studiów i w pracy będziesz poddawany krytyce. Nie wszystko co wyjdzie spod Twojej ręki spodoba się klientowi i trzeba być na to przygotowanym. Dlatego pewność siebie i umiejętność pracy pod presją to kolejne cechy wskazane w tym zawodzie.

Podczas studiów pamiętaj o systematyczności i pracowitości. Połączenie tych dwóch cech pozwoli Ci w bezproblemowy sposób przejść przez studia i przygotuje Cię do pracy w zawodzie.

Architektura – co warto o niej wiedzieć!

Architekt to zawód, który daje wiele satysfakcji i raczej w tym zawodzie nie ma osób z przypadku. Skoro planujesz studiować architekturę, to zapewne również widzisz siebie w tym zawodzie. Składając dokumenty na ten kierunek, musisz wiedzieć, że sam wynik z matury, nawet najlepszy, to za mało, żeby móc uczęszczać na te studia.. Jednym z wyzwań, przed którym staniesz, będzie egzamin z rysunku. Na podstawie tego egzaminu komisja oceni, czy nadajesz się do podjęcia studiów. 

Chcę podszkolić swój warsztat rysowniczy...

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pomóc swojemu talentowi. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z architekturą, warto zainteresować się ofertą szkół przygotowujących do egzaminów. Podczas kursów rysunku architektonicznego nauczysz się szybkiego rysowania postaci, modeli, wykreślania cieni, kompozycji, rysowania przestrzennego i wielu innych elementów, bez których znajomości trudno myśleć o zdaniu egzaminu.

Tu wymagana jest Twoja inicjatywa, nikt za Ciebie nie zgłosi się do szkoły rysunku i nie będzie praktykował rysowania również po zajęciach. Jeżeli naprawdę zależy Ci na dostaniu się na wymarzone studia, to z motywacją nie powinno być problemu.

Szkoła rysunku - na co zwrócić uwagę?

W szkole rysunku możesz liczyć na kadrę wykładowców, którzy poprowadzą Cię do zdania egzaminów zupełnie od podstaw. Oczywiście szkoły mają własne programy nauczania, a te mogą być podzielone ze względu na poziom wiedzy, ale zasadniczo większość z nich kieruje swoją ofertę również do początkujących.

Wybierając szkołę rysunku zwróć uwagę na opinie na jej temat i to, czy może pochwalić się kursantami, którzy dobrze poradzili sobie na egzaminach. Przykładem takiej szkoły może być DOMIN Wrocław, gdzie z dużą regularnością kształcą się przyszli architekci. Niewątpliwą zaletą takich kursów jest to, że pomijasz etap uczenia się na własnych błędach. Z miejsca dostajesz informacje o tym, nad czym musisz pracować. Dodatkowo podczas zajęć możesz skupić się tylko na tym, nic Cię nie rozprasza i możesz porównać swój progres do innych uczestników kursu.

Wiesz już czego się można spodziewać na architekturze i jak się zabrać za zdawanie egzaminów, teraz czas wdrożyć to w praktykę. Znajdź w swoim pobliżu szkołę o dobrej renomie jak DOMIN Wrocław i zapisz się na kurs!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.