Wiadomości z Mysłowic

Dożynki Miejskie 2018

  • Dodano: 2018-09-11 07:45, aktualizacja: 2018-09-11 07:20

Tegoroczne dożynki miejskie odbyły się w dzielnicy Dziećkowice. Nie zabrakło mieszkańców z mysłowickich dzielnic w strojach regionalnych, członków brzezińskiego koła Związku Górnośląskiego oraz zespół regionalny „Dziećkowiczanki”. Tradycyjnie przy drodze ustawiono dożynkowe dekoracje.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęto jak co roku od uroczystej mszy w kościele, podczas której dziękowano za tegoroczne, dobre zbiory zarówno na polach jak i ogrodach. Oficjalnego otwarcia tegorocznych dożynek dokonali starostowie dożynek – Celina i Arkadiusz wręczając chleb Edwardowi Lasokowi, prezydentowi miasta.

Po części oficjalnej mieszkańcy i goście bawili się do wieczora przy dobrej muzyce i wielu atrakcjach. Gwiazdą wieczoru był Zespół De Silvers. Nagrodzono gospodarzy za przygotowane dekoracje dożynkowe, dyplomy otrzymali państwo Dziędziel i Kamińscy. Najlepszym żurem dożynkowym, zdobywając już kolejny raz pierwsze miejsce, był żur z firmy gastronomicznej Hajdi, drugie miejsce otrzymał żur z lokalu „Florian”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.