Wiadomości z Mysłowic

Dwadzieścia nowych miejsc w Żłobku Miejskim w Mysłowicach

  • Dodano: 2018-02-22 10:15

Mysłowicki Żłobek w ramach programu „MALUCH +” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymał dofinansowanie do utworzenia dwudziestu nowych miejsc w swojej placówce. Kwota dotacji to blisko 75 tysięcy złotych.

Dzięki środkom z programu „MALUCH +” placówka od 2011 roku otrzymuje dofinansowania do opieki nad dziećmi. Do roku 2018 dofinansowanie wyniosło blisko 300 tys. zł. i kwotę tę powiększy tegoroczne wsparcie finansowe w wysokości blisko 75 tys. zł.

Celem programu jest stworzenie warunków dla rozwoju małych dzieci oraz poprawa standardów funkcjonowania jednostek opiekuńczych. Bardzo ważne jest również to, że dzięki takim programom rodzice i opiekunowie maluchów mogą swobodnie kontynuować pracę czy naukę.

Nowelizacja przepisów prawnych umożliwiła zwiększenie liczby miejsc w istniejących placówkach, dzięki czemu od września br. w do mysłowickiego żłobka będzie mogło uczęszczać 20 dzieci więcej. Dodatkowo jednostki niepubliczne dotowane przez miasto również liczą na możliwość zwiększenia liczby miejsc dla swoich podopiecznych.

Tego typu programy bardzo dobrze wpisują się w dzisiejsze realia, dlatego chętnie z nich korzystamy. Program zapewnia dzieciom opiekę do czasu osiągnięcia przez nich wieku przedszkolnego, co z kolei umożliwia ich rodzicom spokojny powrót do pracy. Korzystamy z tego dofinansowania od 2011 roku i nie wyobrażałam sobie, by w tym roku było inaczej - mówi dyrektor Joanna Sobolewska – Skowrońska.

Zasady rekrutacji do żłobka nie uległy zmianom, mianowicie zapisy w formie elektronicznej trwają cały rok i liczy się kolejność zgłoszeń.

Żłobek miejski ma pod swoją opieką 92 podopiecznych i na chwilę obecną jest to maksymalna ilość jaką może przyjąć. Jednostka ta podlega miastu i na jej utrzymanie Mysłowice wydają ponad 1,6 miliona złotych rocznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również