Wiadomości z Mysłowic

Dzień Akademii S.O.S w Mysłowicach

  • Dodano: 2016-02-01 11:15, aktualizacja: 2018-03-18 12:32
28 stycznia był dniem dla Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Mysłowicach. Z tej okazji dla dzieci szkół podstawowych nie tylko będących w Akademiach przygotowano szereg niespodzianek. Święto Akademii rozpoczęło się od oficjalnego powitania wszystkich przybyłych gości przez Dyrektor Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego Panią Lucynę Stelmach.
 
 
 
Wśród przybyłych gości był I-szy Zastępca Prezydenta Mysłowic Pan Grzegorz Brzoska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Aleksandra Żołna, Dyrektorzy Akadmii S.O.S Pani Sabina Gonsiorczyk (SP 15), Pani Beata Filarska (SP2), Pani Justyna Wojak (ZSS) oraz Pan Piotr Kasperski (SP1). Swoją obecnością zaszczycił nas ponownie Ambasador S.O.S Pan Marcin Prus oraz koordynator wojewódzki S.O.S Pan Zbigniew Błaszczak.
 
 
 
Po oficjalnych przemówieniach Pani Lucyny Stelmach, Wiceprezydenta Pana Grzegorza Brzoski, Dyrektora SP 1 Pana Piotra Kasperskiego oraz koordynatora wojewódzkiego Pana Zbigniewa Błaszczaka nastąpiło przedstawienie w formie multimedialnej przez Pana Rafała Kalinowskiego działalności Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Polsce, w Mysłowicach, omówieniu współpracy z Akademiami oraz turniejów i wakacyjnych form wypoczynku dla dzieci zarówno ze szkół podstawowych jak i gimnazjalnych. Po zakończonej prezentacji głos oddano Marcinowi Prusowi, który omówił technikę odbić z uczennicami, przedstawił swoje największe trofea, zaprezentował przygotowaną multimedialną prezentację, rozdawał autografy, robił pamiątkowe zdjęcia z dzieciakami jak również nauczycielami oraz był przez cały czas turnieju do dyspozycji uczennic, które próbowały swoich siatkarskich umiejętności ze swoim sportowym autorytetem.
 
 
Kolejną niespodzianką była taneczna rozgrzewka przy muzyce dla wszystkich uczestniczek turnieju przygotowana przez tancerkę Extreme Dance, która jednocześnie jest uczennicą G1 będącą w S.O.S Julią Drybczewską.
 
 
Po zakończonej rozgrzewce wszystkie dziewczęta przeszły przez 5 testów sprawnościowych rywalizując tym samym o nagrody dla najlepszych w każdej konkurencji: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, wyskok dosiężny, odbicia do radaru sposobem górnym na czas, odbicia sposobem dolnym do celu na czas. Ostatnią częścią Dnia Akademii S.O.S był siatkarski turniej w którym wzięło udział 14 drużyn walczących na małych boiskach trójkami. Pomoc w przygotowaniu turnieju oraz sędziowanie było zasługą uczennic klasy I, II i III S.O.S. Po niespełna dwóch godzinach wyłonione zostały wszystkie miejsca:
 
 
 
I m-ce – SP 1 I (Sonia Stępień, Dominika Żyła, Zuza Waja, Zosia Wichary)
 
II m-ce – SP 1 II
 
III m-ce – SV I
 
IV m-ce – SV II
 
V m-ce – SP 2 II
 
VI m-ce – ZSS I
 
VII m-ce – ZSS V
 
VIII m-ce – ZSS VI
 
IX m-ce – SP 2 II
 
X m-ce - SV III i ZSS II
 
XI m-ce - SP 1 III
 
XII m-ce – ZSS IV
 
XIII m-ce – ZSS III
 
 
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Marcina Prusa i Zbigniewa Błaszczaka pamiątkowe dyplomy, smycze S.O.S oraz słodycze a trzy pierwsze miejsca puchary za zdobyte miejsca.
 
 
 
Nagrodzono również koszulkami, kalendarzami i pen drivem 5 najlepszych dziewcząt w sportowych konkurencjach:
 
Skok w dal – Dominika Żyła Vkl. - 216cm!
 
Wyskok dosiężny – Emilia Mol – 277 cm!
 
Rzut piłką lekarską 2kg – Emilia Mol – 7,5m!
 
Celność odbić sposobem górnym – Dominika Żyła
 
Celność odbić sposobem dolnym - Amelia Kawa i Martyna Sędłak
 
 
 
Na zakończenie pamiątkowe zdjęcia, podziękowania dla nauczycieli (Barbara Palka, Ewa Bień, Katarzyna Zandecka i Marzena Patryarcha) za chęć, poświęcony czas i udział w kolejnej siatkarskiej imprezie w Mysłowicach i zaproszenie na Orlik Volleymanię wiosną! 
 
 
 
źródło: Żaneta Michalak, Rafał Kalinowski

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.