Wiadomości z Mysłowic

Dzień dziecka w bibliotece (fotorelacja)

  • Dodano: 2015-06-10 11:30, aktualizacja: 2015-06-15 10:05
Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach w dniach od 28 maja do 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka przygotowała dla nich szereg atrakcji, obejmujących głośne czytanie, konkursy, zajęcia muzyczno-ruchowe, literackie i plastyczne. Nie zabrakło spotkania ze sztuką – w dwóch placówkach (Filii nr 2 oraz w Czytelni Głównej) odbyły się przedstawienia teatralne w wykonaniu Bajkowych Skarbków Śląska, podczas których dzieci bardzo żywo reagowały na przekazywane treści oraz chętnie przyjmowały role małych aktorów.
 
Biblioteka przy ul. Mikołowskiej zaprosiła 1 czerwca wszystkie dzieci do uczestnictwa w otwartych zajęciach plastycznych pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są…”, natomiast 2 czerwca dla 5 i 6 latków z Przedszkola nr 5 przygotowała imprezę czytelniczą pod hasłem „Świat widziany oczyma dziecka”. Spotkanie to prowadził Motylek Barwinek, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej, głośnego czytania oraz zajęć plastycznych.
 
„Czasami baśnie powiedzą najlepiej to, co ma być powiedziane” - to hasło spotkań zorganizowanych 1 czerwca przez brzęczkowicką bibliotekę, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13, ZSS i gimnazjaliści. Młodsze dzieci w trakcie spotkań rysowały swoje marzenia, zapoznały się z obowiązkami i przywilejami dzieci w innych krajach, a za pomocą rebusów, kalamburów i ukrytych obrazków odgadywały przekaz z baśni. Gimnazjaliści natomiast zapoznali się z „Przewodnikiem po Narnii”, słuchali opowieści i uczestniczyli w konkursie wiedzy oraz konkursie plastycznym ze znajomości tekstu.
W ramach obchodów Dnia Dziecka bibliotekarka z Filii nr 8 odwiedziła 2 czerwca grupę „Wiewiórek” z Przedszkola nr 18, by przeprowadzić zajęcia czytelniczo-plastyczne. Dzieci wysłuchały bajeczki o małym niesfornym dinozaurze Dinusiu oraz opowiadania pt.: „Kurza rodzinka”. W trakcie spotkania maluchy opowiadały także o atrakcjach, jakie czekały na nich z okazji ich święta. Biblioteka w Morgach 2 czerwca także zaprosiła do siebie dzieci na spotkanie czytelnicze pod hasłem „Podróż do krainy fantazji”, podczas którego uczestnicy wysłuchali bajek, wspólnie śpiewali i wzięli udział w zajęciach plastycznych.
 
Dnia 3 czerwca w Filii nr 7 odbyła się impreza artystyczno-integracyjna z udziałem uczniów I Liceum Ogólnokształcącego oraz dzieci z Przedszkola nr 12 pod hasłem „Bajka o Smerfach”, w której licealiści mogli zaprezentować swoje umiejętności teatralne przygotowując dla dzieci spektakl pełen „smerfnych” przygód. Zabawy ruchowe odbyły się przed budynkiem biblioteki ze względu na piękną pogodę, a towarzyszyła im muzyka, śpiew, balony, chusta animacyjna Klanzy i oczywiście dobry humor.
Również 3 czerwca w bibliotece na osiedlu Bończyka dzieci z Przedszkola nr 20 wzięły udział w przygotowanych dla nich zajęciach czytelniczych i ruchowych pod hasłem „Dzień Dziecka na sportowo i literacko”.
Biblioteka w Kosztowach 3 czerwca zorganizowała z kolei dla uczniów klasy III gry i zabawy na świeżym powietrzu. Przeprowadzono wiele zabaw i konkurencji sportowych, takich jak: „Stopklatka”, „Lawina”, „Wyścig numerków”, „Tunel”, „Uciekająca piłeczka”, „Berek”. Dla chętnych dzieci przygotowano także zagadki z dziedziny przyrody oraz znajomości bajek. Zanim jednak dzieci przeszły na łono przyrody, rysowały portrety swoich rówieśników pochodzących z różnych stron świata.
We wszystkich imprezach organizowanych w ramach akcji Dzień Dziecka w Bibliotece łącznie wzięło udział 376 dzieci. Akcję wsparło Centrum Edukacji i Nauki „Żak”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również