Wiadomości z Mysłowic

Festyn Rodzinny w SP 9 za nami

  • Dodano: 2014-06-02 09:30

W słoneczną sobotę, 31 maja, w Szkole Podstawowej nr 9, odbył się kolejny już Festyn Rodzinny pod hasłem "Promujemy talenty naszych uczniów". Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła wypełniła się tłumem ludzi.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Sprzedawano cegiełki, do których przypisana była masa nagród. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się pokazy robotów LEGO, eksperymenty chemiczne i naukowe oraz pokazy judo. Niecodzienną darmową atrakcją były dmuchane zamki, przejażdżka konna, malowanie twarzy. Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny, w którym panie policjantki pozwalały włączyć syrenę, demonstrowały działanie alkomatu, kajdanek i rozdawały opaski odblaskowe. Nowością na tegorocznym festynie był mecz siatkówki nauczyciele kontra rodzice. W „Grze o tort” wygrana przypadła nauczycielom. Wiele osób skorzystało także z wymiany książek w ramach akcji „Uwolnij książkę”. Na scenie odbyły się pokazy wokalnych, teatralnych i tanecznych talentów dzieci. Prowadzone były także zabawy ruchowe, a na koniec nauczyciele w roli aktorów zaprezentowali się w przedstawieniu „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Było też coś dla podniebienia: domowe wypieki, owocowe szaszłyki, kawa i herbata. Bezpłatnie można było posilić się kiełbaską i żurkiem, a dzieci  częstowano watą cukrową i lizakami.

Szkoła dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu, mając nadzieję na spotkanie na kolejnym, w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również