Wiadomości z Mysłowic

Finały wojewódzkie Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

  • Dodano: 2015-04-16 09:00
We wtorek,  14 kwietnia 2015r. w Ligocie Czechowickiej rozegrane zostały finały wojewódzkie Szkół Podstawowych.  Znakomicie spisali się uczennicy Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach : Julia Tomecka, Klaudia Franaszczuk oraz Alicja Gasz. Podopieczni trenerki Beaty Nowak nie dali szans innym tenisistkom stołowym z 15 szkół  naszego województwa . Cala trójka stanęła na podium indywidualnym (1m.J.Tomecka,2m.K.Franaszczuk,3m.A.Gasz) tym samym wygrywając rywalizację drużynową.
 
Cały turniej uczennice Szkoły Sportowej, a zarazem zawodniczki KTS-u  Mysłowice  nie dawały szans wygrywając ze swoimi rywalkami po 3:0 poszczególne mecze. Tylko w ½ finałów uczennice S.P. z Częstochowy próbowały „dobrać się do faworytek”, ale Julia pokonała  w 1/2 finału swoją rywalkę 3:0, a Klaudia w ½ finału z osiągając wynik 3:1.
 
Tylko Ala przegrała swój mecz z przeciwniczką z Częstochowy, natomiast później zrewanżowała się tej samej dziewczynie w grze o trzecie miejsce pokonując ją wynikiem 2:0. Jako mistrzynie finałów wojewódzkich nasze dziewczyny będą reprezentowały województwo na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. Myślę że mają duże szanse na medale i w tych zawodach. - mówi Jurij Fomin.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.