Wiadomości z Mysłowic

Fundacja Unia Bracka zaprasza na bezpłatne szczepienia w Mysłowicach

  • Dodano: 2022-11-03 06:30, aktualizacja: 2022-11-02 18:23

Decyzją Prezydenta Miasta Mysłowice podobnie, jak w ostatnich kilku latach prowadzony jest "Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w mieście Mysłowice na lata 2022-2023".

Bezpłatne szczepienie przeciwko HPV dla mysłowiczanek

W tym roku dziewczynki z rocznika 2008 mieszkające w Mysłowicach będą mogły bezpłatnie skorzystać ze szczepienia przeciwko HPV dzięki finansowaniu programu ze środków Urzędu Miasta Mysłowice.
Program składa się z dwóch etapów:

  • spotkań edukacyjno - informacyjnych skierowanych do młodzieży (z rocznika 2008) oraz ich rodziców, które organizowane są w mysłowickich szkołach podstawowych
  • szczepień dziewczynek z rocznika 2008 zamieszkałych na terenie Mysłowic.

Po raz kolejny realizatorem programu została Fundacja „Unia Bracka”, która od października prowadzi na terenie szkół w Mysłowicach spotkania dla młodzieży oraz ich rodziców, mające na celu edukację w zakresie zakażeń wirusem HPV. Etap ten zostanie zakończony na przełomie listopada i grudnia br. Równocześnie rozpocznie się również etap szczepień.

Wirus HPV jest bardzo rozpowszechniony i odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, najczęściej występującym rakiem, który dotyka młode kobiety. W Polsce zapada na ten typ nowotworu ponad 3 600 kobiet rocznie, z czego umiera około 2 000 – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie. Wiele krajów europejskich zdecydowało już o finansowaniu szczepień przeciw HPV ze środków publicznych. Również w Polsce niektóre samorządy aktywnie działające na rzecz profilaktyki zdrowotnej, postanowiły z własnego budżetu sfinansować te szczepienia, podobnie jak uczynił to Urząd Miasta Mysłowice.

Szczepienia odbywać się będą na terenie szkół podstawowych w Mysłowicach oraz w mysłowickich przychodniach Fundacji „Unia Bracka”:

  • Przychodnia Bracka na Chopina ul. Chopina 54, Mysłowice
  • Przychodnia Bracka Wesoła ul. Osmańczyka 4, Mysłowice

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla Mysłowiczan

Fundacja "Unia Bracka" wspólnie z Urzędem Miasta Mysłowice zaprasza mysłowiczan do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w ramach programu: „Wyprzedź grypę! – profilaktyczny program szczepień ochronnych przeciwko wirusowi grypy dla mieszkańców Mysłowic po 60. roku życia” w roku 2022”.

Już października każdy mieszkaniec Mysłowic w wieku pomiędzy 60-tym a 74-tym rokiem życia ma możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Program profilaktycznych szczepień ochronnych dla mieszkańców Mysłowic został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Mysłowice. Dzięki bezpłatnym szczepieniom  większa liczba mysłowiczan ma możliwość zaszczepienia się przeciw grypie, a tym samym zabezpieczenia się przed jej powikłaniami.

Program realizowany jest na terenie wszystkich Przychodni Brackich w Mysłowicach:

  • Przychodnia Bracka na Chopina ul. Chopina 54; tel. 32 225 02 21; 881 936 763
  • Przychodnia Bracka Wesoła ul. Osmańczyka 4; tel. 32 223 92 86

Program skierowany został do osób pomiędzy 60.a 74. rokiem życia, ponieważ to one należą do grupy największego ryzyka zagrożonej wystąpieniem powikłań pogrypowych takich jak: zapalenie płuc, oskrzeli, ucha, zaburzenia pracy serca oraz wiele innych.

Szczepienia realizowane są do 30 listopada 2022 r. Liczba szczepionek jest ograniczona

Fundacja Unia Bracka zaprasza na bezpłatne szczepienia w Mysłowicach / fot. org

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również