Wiadomości z Mysłowic

Policjanci zabezpieczali odnaleziony niewybuch z czasów II Wojny Światowej!

  • Dodano: 2022-11-02 06:30, aktualizacja: 2022-11-01 20:42

Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi z Mysłowic zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Ok. 60 cm pocisk odnaleźli spacerujący po lesie w dzielnicy Brzęczkowice mężczyźni.

Niewybuch z czasów II Wojny Światowej w Mysłowicach

W niedzielę dyżurny mysłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie od trzech mężczyzn spacerujących w lesie nieopodal ulicy Stoińskiego w dzielnicy Brzęczkowice, o odnalezionym przez nich niewybuchu. Na miejsce skierowany został patrol wraz z policjantem z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził, że przedmiot ten to ok. 60 cm pocisk z czasów II Wojny Światowej. Teren został wygrodzony, z uwagi na znaczną odległość od zabudowań, nie było konieczne, by zarządzać ewakuację. Niewybuch został usunięty przez saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach.

Policjanci przypominają, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Mundurowi zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również