Wiadomości z Mysłowic

Kolejne potrącenie na ulicy Oświęcimskiej

  • Dodano: 2022-02-23 07:00, aktualizacja: 2022-02-22 22:22

Do kolejnego groźnego zdarzenia na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło wczoraj o godzinie 13.00 na ul. Oświęcimskiej.

Groźne potrącenie

Do kolejnego groźnego potrącenia pieszej doszło wczoraj na przejściu dla pieszych przy ulicy Oświęcimskiej. O godzinie 13.00 kierująca oplem 32-latka z Mysłowic nie ustąpiła pierwszeństwa 74-letniej kobiecie, przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych i potrąciła ją. Na szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń, po przebadaniu przez ratowników medycznych mogła udać się do domu. Kierującą oplem ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Zgodnie z obowiązującymi od 1 czerwca 2021 roku przepisami, na przejściu pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Apeluje się jednak do pieszych, by przed wejściem na przejście upewnić się, że kierujący pojazdem zauważył pieszego, oraz zdąży zatrzymać swój pojazd!

Przypomina się również, że zgodnie z nowym taryfikatorem obowiązującym od 01.01.2022 r.:

  • Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • Za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat karny w wysokości 1000 zł.
     

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również