Wiadomości z Mysłowic

Koniec z kulturą w Mysłowicach? Opozycja tnie budżet o 2 miliony!

 • Dodano: 2019-12-31 12:00

Koniec rekreacji i imprez kulturalnych w Mysłowicach? Zdaniem prezydenta Dariusza Wójtowicza – wszystko na to wskazuje. Powodem mają być zmiany w budżecie na 2020 rok dokonane przez radnych opozycji.

Mysłowicki Ośrodek Kultury zamiast planowanych 4,7 mln zł ma dostać 2,7 mln zł.

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Będziemy na razie czerpali to, co dostaliśmy, aż w końcu dojdziemy do ściany, która będzie w okolicach czerwca. I wtedy właśnie zamkniemy i zwolnimy pracowników, jeśli ta sytuacja nie ulegnie zmianie  mówi Michał Skiba, dyrektor MOK.

Mniej ma też dostać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który między innymi zarządza lodowiskiem w dzielnicy Słupna. Zamiast 5,4 mln zł do MOSiR’u miałoby trafić o 2,2 mln zł mniej. A to według prezydenta Mysłowic doprowadzi do odwołania imprez sportowych i kulturalnych w mieście oraz grupowych zwolnień.

– Szukamy innych rozwiązań, tylko, że to są krótkotrwałe rozwiązania, które przyniosą opłakane skutki. W tym roku mamy 660 lat Mysłowic. Już teraz powinniśmy działać, jeśli chodzi o podpisywanie umów z ludźmi, którzy wystąpią, którzy będą organizowali to wszystko. Dzisiaj nie możemy nic planować – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Pieniądze, które miały trafić do MOK’u i MOSiR’u radni opozycji przesunęli między innymi na wymianę tzw. „kopciuchów”. To ponad 3 mln zł. Dziś jednak uspokajają, że budżet będzie jeszcze uzupełniany, a instytucjom kultury i sportu nie grozi zapaść.

– Podczas każdej właściwie sesji Rady Miasta dokonywało się zmian w budżecie, tak i w tym roku będziemy tych zmian dokonywać i uzupełniać budżety tych instytucji w tych aspektach, częściach, w których będzie to niezbędne. Trzymamy się tego oczywiście i tak też się stanie. Jeśli jakiekolwiek pieniądze będą potrzebne i one będą potrzebne na rzeczy faktycznie ważne i istotne dla Mysłowic i mysłowiczan, to te pieniądze się znajdą – mówi Marta Górna, radna Koalicji Obywatelskiej.

Tylko żeby się znalazły, trzeba je skądś zabrać. A na razie – nie wiadomo skąd.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Mysław

  Mysłowice miasto socjalu jeżeli nie pracujecie i macie kupę dzieci to miasto dla was prezydent zadba o was a jak pracujecie uczciwie i płacicie podatki do kasy to zapomnijcie o jakiejkolwiek pomocy o mieszkaniu już nie wspomnę. Pracujesz to sobie kup albo wynajmnij , mieszkania są dla nierobów i znajomych. Dlatego mieszkanie kupiliśmy i po 36 latach opuszczamy to nędzne miasto gdzie tylko biedronka goni biedronkę.

 • Bbbbbbbb

  Jak wy pieprzycie sami wiecie że to się nie dzieje od tej kadencji tylko upadłość tego miasta zaczął niejaki Pan Osyra i potem cała reszta pretensje macia siądzicie na stołu i niemieckie kasy do dyspozycji w kasie i spróbujcie co kolwiek zrobić jest dużo do zrobienia ale czasami pomyślcie co wy byście w takiej sytuacji zrobili myślicie że ten Król z resztą by coś zrobił nic by się nie zmieniło niech najpierw przeprowadza gruntowne zmiany w urzędach bo tam chyba jest ich trochę za dużo a 1500 nie zarabiają sami nieraz byliście "zadowoleni" w obsłudze was jako petenta a pamiętajcie że za byłych prezydentów tak się rozrusl urząd że aż w pięciu budynkach się znajdował i że połowa pracowników a może i więcej to nawet nie są mieszkańcy Mysłowic tylko ościennych miast

 • Ann

  Popieram prezydent zrobił chillout dla młodzieży żeby mieli gdzie chlac alkohol, a obiecywał na rynku wybudowanie kamienicy z 400 mieszkaniami i co Dariusz nie jest ci lyso? Druga sprawa menelom i mopsiarom przyznają mieszkania a rodziny z dziećmi na wynajmowanym siedzą bo niema dla nich mieszkań i płacą krocie. Pytam dalej nie wstyd ci Dariusz, dobrze że nikt nie głosował na ciebie, zamiast dotrzymania obietnic Pan prezydent kota sobie sprowadza do urzędu gdzie nie którzy są uczuleni na sierść, ale po co pytać lepiej dawać idiotom.....

 • Fleck

  Mysłowice miasto gówin....

 • sąsiad

  Ani basenu, ani lodowiska, ani parku, ani kortów, ani ścieżek rowerowych, ani dróg, ani rynku. Tylko festyny iventy i wata cukrowa. I prezydent, który wciąż biadoli. A 300 mln długów spłacą krasnoludki. Co za niemądrzy wyborcy!

 • Artur

  Ja nie głosowałem na obecnego prezydenta. I teraz widzę że dobrze zrobiłem, to co dzieje się z naszym miastem to totalna porażka nie ma na nic pieniędzy, stan dróg to totalna porażka. Nawet nie ma pieniędzy na miejski monitoring, oby ta kadencja już się skończyła i mam nadzieję, że miejsce obecnego prezydenta zajmie ktoś kto na prawdę ma pimysl na miasto a nie tylko na lansowanie swojej osoby.

 • Mysłowiczanin

  Dajcie spokój z tym miastem umieralnią nic tu kompletnie nie ma i wszystko niszczeje. Nie ma nawet basenu hehe sąsiednie miasta mega się rozwijają a tu żal pl . Co prezydent to większą klęska.

 • przechodzień

  A wy mieszkańcy? Co zrobiliście, kogo wybraliście? Miasto jest waszym odzwierciedleniem.

 • Mirek

  Co My mieszkańcy? Poprzednicy nakradli, narobił długów, machloje w myslowickim mpwik na miliony.. Z tego nie da się tak łatwo wyjść.. Miasto w którym naprawdę nic nie ma Nic, młodzi uciekają.. I jeszcze zdziwieni że przestępczość, patola rośnie w siłę. Co Ci ludzie mają robić, gdzie wyjść?? Szaro buro i ponuro... Nic nie jest rewitalizoeane a jest co!! No ale kasy nie ma..

 • An

  Wyjść nie mają młodzi? Serio przecież zrobili wam chillout na rynku gdzie chlejecie alkohol jeszcze wam mało...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.