Wiadomości z Mysłowic

Mysłowicki Ośrodek Kultury przechodzi termomodernizację

  • Dodano: 2022-07-08 06:30, aktualizacja: 2022-07-07 21:16

Mysłowicki Ośrodek Kultury, to instytucja, której mysłowiczanom raczej przedstawiać nie trzeba.

W 2011 roku z połączenia Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Trójkąt" oraz Miejskiego Centrum Kultury powstała prężnie działająca instytucja, która konsekwentnie realizuje swoją kulturalną misję. Teraz MOK zdobędzie, kolejne, nowe doświadczenie – przed instytucją nie lada wyzwanie, bo termomodernizacja budynku

Termomodernizacja MOK-u

Nadchodzi historyczna chwila! W tym roku budynek instytucji, który od lat 70. stoi w niezmienionej formie, przejdzie całkowitą termomodernizację. MOK samodzielnie podejmie się realizacji tego przedsięwzięcia przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Mysłowice. Miejsce, które przez cały rok tętni życiem, i w murach którego wiele osób rozwija swoje pasje, w końcu doczeka się gruntownego remontu. Azbestowa fasada budynku przy ulicy Strumieńskiego zniknie całkowicie z lokalnego krajobrazu. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2022 r. Główny wykonawca –Konsorcjum dwóch Firm ALTIR Sp. z o.o. i KOMA DG. Sp. z o.o.,  przeprowadzi prace termomodernizacyjne, ale również pracownicy MOK-u będą zaangażowani w proces tego pokaźnego przedsięwzięcia. Całkowity koszt termomodernizacji budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ulicy Stumieńskiego 4 wyniesie 3 267 659, 55 zł. Wymieniona zostanie elewacja budynku, instalacja elektryczna oraz centralne ogrzewanie. 

Nie od dziś wiadomo, że MOK nie boi się wyzwań, przed nami kolejne, największe w historii działalności naszej instytucji – termomodernizacja budynku. Na co dzień zajmujemy się kulturą, dziś natomiast wkraczamy w przestrzeń, która jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Wyzwaniem, które podejmujemy z myślą o poprawie bezpieczeństwa i jakości naszych usług. Gdybyśmy się nie podjęli termomodernizacji w tym roku, stanęlibyśmy przed decyzją o zamknięciu budynku przy ulicy Strumieńskiego, co skutkowałoby zawieszeniem działalności wielu kół zainteresowań, a może i nawet głównej siedziby biblioteki miejskiej – mówi Michał Skiba, Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury. 

Zmodernizowany budek posłuży mieszkańcom, którzy codziennie uczestniczą w warsztatach i innych aktywnościach, które oferuje im instytucja. Dyrekcja i pracownicy podejmują się nowych, wymagających, aktywności, których efekty końcowe zaspokoją potrzeby i zwiększą komfort mysłowiczan korzystających z oferty MOK-u. Zmieniamy się dla Was – to myśl, która przyświeca działaniom instytucji. 

Mysłowicki Ośrodek Kultury kieruje serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i merytoryczne Prezydentowi Mysłowic Dariuszowi Wójtowiczowi, pracownikom Urzędu Miasta, w szczególności Annie Janusz – Naczelnikowi Wydziału Zamówień Publicznych oraz Janowi Torbusowi – Inspektorowi Wydziału Inwestycji UM, oraz Radzie Miasta Mysłowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również