Wiadomości z Mysłowic

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty on-line

  • Dodano: 2021-01-13 06:30, aktualizacja: 2021-01-12 19:10

Nie macie pomysłu na przedpołudniowe aktywności dla Waszych dzieci? W najbliższą środę i czwartek możecie spotkać się z Instruktorami Mysłowickiego Ośrodka Kultury, którzy przeprowadzą dla Was zajęcia na żywo.

Łącząc się ze środową transmisją, będziecie mogli wraz z Panią Alą, znaną Wam zapewne z pracowni ceramiki "Gliniarnia", wykonać rybki z masy solnej, a potem przeistoczyć je w grę zręcznościową "Łowienie rybek". Dzień później natomiast, Mariusz przeprowadzi warsztaty zapoznające Was z techniką Foto transferu, która polega na przeniesieniu zdjęcia wydrukowanego na drukarce laserowej na dowolną powierzchnię. 

Wszystkie szczegóły odnośnie warsztatów można znaleźć w wydarzeniu.

13.01.2021 – środa, g. 11:30
"Rybki z masy solnej" - gra zręcznościowa 

Nawet najmłodsi wiedzą, że masa solna to zarazem najłatwiejszy w przygotowaniu i kreatywny sposób na nudę! Można z niej wyczarować najróżniejsze wyroby, które posłużą do świetnej zabawy. I tak, Alicja Gruszka pokaże Wam jak wykonać rybki z masy solnej, które staną się częścią popularnej gry zręcznościowej "Łowienie rybek". Na zajęciach przygotujecie masę, ulepicie i ozdobicie rybki, wykonacie także wędkę z haczykiem. Taka gra przygotowana przez samego siebie będzie wyjątkowo cieszyła i zachęci do zabawy w gronie całej rodziny.

Przed połączeniem się z transmisją na żywo przygotujcie szklankę mąki, szklankę soli, pół szklanki wody, makaron – np. kokardki, fusilli, itd., spinacze biurowe, patyk i sznurek.

prowadzenie: Alicja Gruszka

14.01.2021 – czwartek, g. 11:30
"Warsztaty Foto transferu"

Foto transfer to technika polegająca na przeniesieniu zdjęcia wydrukowanego na drukarce laserowej na dowolną powierzchnię. Twoje ukochane zdjęcie z przyjaciółmi może zostać wyeksponowane w bardzo indywidualny i oryginalny sposób, kiedy poznasz tajniki tej prostej techniki. Zaskocz całą rodzinę i odmień własny pokój tym miłym akcentem!

Potrzebne materiały: wydruk zdjęcia, lub dowolnej grafiki z drukarki laserowej, medium transferowe, deska, sklejka lub gruby papier akwarelowy, pędzel, suszarka, opcjonalnie lakier bezbarwny 

Linki do wydarzeń będzie można znaleźć na Fanpage'u MOK-u.

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty on-line

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również