Wiadomości z Mysłowic

Do Szpitala nr 2 trafił nowy aparat rentgenowski

  • Dodano: 2021-01-12 07:00, aktualizacja: 2021-01-11 20:23

Dzięki dotacji w wysokości 600 tys. zł przekazanej przez urząd marszałkowski, mysłowicki Szpital nr 2 wzbogacił się o kilka niezbędnych sprzętów.

Do lecznicy dotarł właśnie nowoczesny aparat rentgenowski, wykonujący zdjęcia w technologii cyfrowej, który stanął w pracowni diagnostyki obrazowej.

– Urządzenie ma doskonałą wartość diagnostyczną dzięki uzyskiwanemu perfekcyjnemu obrazowi RTG. Zdjęcie w bardzo szczegółowy sposób obrazuje tkankę kostną. Z niezwykłą precyzją można oceniać również tkankę miękką – mówi dr Daniel Goliński, kierownik pracowni diagnostyki obrazowej.

– Warto podkreślić, że dzięki nowej inwestycji będziemy mogli bezpiecznie funkcjonować, gdyż drugi aparat RTG znajdujący się w pracowni diagnostycznej jest już bardzo wysłużonym sprzętem i w każdej chwili mógł ulec awarii – dodaje Grzegorz Nowak, dyrektor szpitala.

Więcej o nowym sprzęcie dowiecie się stąd. Przypomnijmy, że dzięki wsparciu w ramach "Solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu województwa śląskiego w zakresie ochrony zdrowia", mysłowicka lecznica zakupiła już m.in. nowy wideolaryngoskop oraz defibrylator. Niedawno do placówki trafił także kardiomonitor BLT Q7.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również