Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Napiszą "Listy dla Ziemi"

  • Dodano: 2014-02-20 09:00

Uczniowie z Mysłowic znaleźli się w gronie ponad 160 tysięcy uczestników, którzy przyłączyli się do największej akcji ekologicznej w Polsce - „Listy dla Ziemi”. W dniach 15 – 30 kwietnia br. napisze je blisko 1 200 dzieci z 14 mysłowickich placówek oświatowych.

Głównymi celami akcji są edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnych tematów z zakresu ekologii. W 2013 roku głównym  tematem listów była gospodarka odpadami i recykling. W 2014 roku tematem programu jest palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji.

Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w Projekcie, w kwietniu podczas zajęć szkolnych na specjalnym ekologicznym papierze (zrobionym z makulatury) będą pisać listy. Swoje prace dzieci zabiorą do domów i przekażą dorosłym: rodzicom, dziadkom. W ten sposób edukacja będzie miała podwójny wymiar. Uczniowie - chcąc napisać list - będą musieli zapoznać się z omawianym tematem, dorośli - zawsze zainteresowani tym, co ich pociechy robią w szkole - przeczytają przyniesione prace i razem ze swoimi dziećmi będą mieli szansę zrobić coś dla środowiska.

Akcji będą towarzyszyły m.in. happeningi, wystawy, konkursy, pochody edukacyjne, instalacje, zbiórki surowców. Do szkół trafią plakaty, filmy i broszury edukacyjne. Opierając się na otrzymanych materiałach każdy nauczyciel będzie mógł przeprowadzić lekcję tematyczną i przygotować uczniów do napisania listów.

„Listy dla Ziemi” zakończone zostaną konkursem na najpiękniejszy list. Prace zgłoszone przez szkoły prezentowane będą na specjalnym profilu na Facebooku, a decyzję o tym, komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci.

Profil Facebook akcji „Listy dla Ziemi” www.facebook.com/listydlaziemi

 

Placówki oświatowe, które biorą udział w projekcie:

    Przedszkole nr 15
    Przedszkole nr 16
    Przedszkole nr 17
    Przedszkole nr 19
    Szkoła Podstawowa nr 9
    Szkoła Podstawowa nr 10
    Szkoła Podstawowa nr 13
    Szkoła Podstawowa nr 14
    Szkoła Podstawowa nr 16
    Szkoła Podstawowa Sportowa
 

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • czytająca artykuł

    i Szkoła Podstawowa nr 7, której uczniowie są na powyższym zdjęciu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.