Wiadomości z Mysłowic

Napiszą "Listy dla Ziemi"

  • Dodano: 2014-02-20 09:00

Uczniowie z Mysłowic znaleźli się w gronie ponad 160 tysięcy uczestników, którzy przyłączyli się do największej akcji ekologicznej w Polsce - „Listy dla Ziemi”. W dniach 15 – 30 kwietnia br. napisze je blisko 1 200 dzieci z 14 mysłowickich placówek oświatowych.

Głównymi celami akcji są edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnych tematów z zakresu ekologii. W 2013 roku głównym  tematem listów była gospodarka odpadami i recykling. W 2014 roku tematem programu jest palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji.

Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w Projekcie, w kwietniu podczas zajęć szkolnych na specjalnym ekologicznym papierze (zrobionym z makulatury) będą pisać listy. Swoje prace dzieci zabiorą do domów i przekażą dorosłym: rodzicom, dziadkom. W ten sposób edukacja będzie miała podwójny wymiar. Uczniowie - chcąc napisać list - będą musieli zapoznać się z omawianym tematem, dorośli - zawsze zainteresowani tym, co ich pociechy robią w szkole - przeczytają przyniesione prace i razem ze swoimi dziećmi będą mieli szansę zrobić coś dla środowiska.

Akcji będą towarzyszyły m.in. happeningi, wystawy, konkursy, pochody edukacyjne, instalacje, zbiórki surowców. Do szkół trafią plakaty, filmy i broszury edukacyjne. Opierając się na otrzymanych materiałach każdy nauczyciel będzie mógł przeprowadzić lekcję tematyczną i przygotować uczniów do napisania listów.

„Listy dla Ziemi” zakończone zostaną konkursem na najpiękniejszy list. Prace zgłoszone przez szkoły prezentowane będą na specjalnym profilu na Facebooku, a decyzję o tym, komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci.

Profil Facebook akcji „Listy dla Ziemi” www.facebook.com/listydlaziemi

 

Placówki oświatowe, które biorą udział w projekcie:

    Przedszkole nr 15
    Przedszkole nr 16
    Przedszkole nr 17
    Przedszkole nr 19
    Szkoła Podstawowa nr 9
    Szkoła Podstawowa nr 10
    Szkoła Podstawowa nr 13
    Szkoła Podstawowa nr 14
    Szkoła Podstawowa nr 16
    Szkoła Podstawowa Sportowa
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • czytająca artykuł

    i Szkoła Podstawowa nr 7, której uczniowie są na powyższym zdjęciu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.