Katalog firm dodaj firmę

Centralne Muzeum Pożarnictwa

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo Centralne Muzeum Pożarnictwa

ul. Stadionowa 7a
41-400 Mysłowice

Godziny otwarcia: 10:00 - 16:00

 • Poniedziałek: nieczynne
 • Wtorek: 10:00 - 16:00
 • Środa: 10:00 - 16:00
 • Czwartek: 10:00 - 16:00
 • Piątek: 10:00 - 16:00
 • Sobota: 10:00 - 18:00
 • Niedziela: 10:00 - 18:00

tel.: 32 222 37 33Kliknij, aby powiększyć mapę

Opis

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach zanjduje się przy ulicy Stadionowej 7a. W tym samym budynku znajduje się także Muzeum Miasta Mysłowic. Dyrektorem CMP w Mysłowicach jest st. bryg. mgr inż. Edward Pruski. 

Muzeum gromadzi, przechowuje i eksponuje ponad 4 tysiące eksponatów i pamiątek pożarniczych. W zbiorach muzeum znajdują się sikawki konne, sikawki przenośne, wozy rekwizytowe, samochody pożarnicze, hełmy, mundury, medale, moto¬pompy i inne pamiątki związane z ponad 150-letnią historią zorganizowanego pożarnictwa na ziemiach obecnej Polski i poza jej granicami. Jednym z ciekawszych i najstarszych eksponatów jest sikawka konna z 1717 r. Na terenie muzeum organizowane są różne wystawy czasowe o tematyce pożarniczej i ochronie przeciwpożarowej, jak również pokazy zabytkowego sprzętu pożarniczego.

Cennik:

Dla zwiedzających indywidualnie:

 • dzieci, młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści, strażacy, nauczyciele oraz wychowawcy placówek opiekuńczo-wychowawczych, kombatanci: 4 zł.
 • dorośli: 5 zł.

Dla zwiedzających zbiorowo (grupy liczące powyżej 10 osób):

 • dzieci, młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści, strażacy, nauczyciele oraz wychowawcy placówek opiekuńczo-wychowawczych, kombatanci: 3 zł.
 • dorośli: 4 zł.
 • bilet przewodnicki: 20 zł za każdą grupę zorganizowaną (liczącą 10-25 osób). Płatny dla grup zorganizowanych zwolnionych z innych opłat, tj. dla wycieczek dzieci poniżej 7 roku życia oraz wycieczek w dni wolne od opłat. Usługa jest dostępna również dla klientów indywidualnych po wcześniejszym umówieniu.
 • Lekcje muzealne: 15 zł

Wstęp wolny do muzeum przysługuje: dzieciom do lat 7, osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”; pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów; członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS); posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka.
 

W niedzielę wstęp wolny dla wszystkich zwiedzających indywidualnie. Grupy zorganizowane chcące skorzystać z usługi przewodnickiej są zobowiązane do nabycia biletu przewodnickiego za każde 25 osób.

Słowa kluczowe: Centralne Muzeum Pożarnictwa, muzeum pożarnictwa mysłowice, cmp mysłowice, straż pożarna, wozy strażackie, zwiedzanie, godziny otwarcia, cennik, muzea

Statystyki: 3782 wyświetleń.

Formularz zapytania

- prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

Polecenia i opinie

Poleć firmę

Jeżeli uważasz, że firma Centralne Muzeum Pożarnictwa jest godna polecenia, napisz opinię i zarekomenduj ją innym.

* - pola obowiązkowe

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Napisali o nas

 •  

  Targi edukacyjne w centralnym muzeum pożarnictwa
  W dniu dzisiejszym, tj. 27 marca 2015 r. po raz trzeci odbyły się w Centralnym Muzeum Pożarnictwa Targi Edukacyjne. Ich uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Mysłowice Pan Edward Lasok.

 •  

  Industriada w CMP
  Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach zaprasza na "INDUSTRIADĘ" czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki, które odbędzie się 14 czerwca 2014r. o godzinie 13.00

 •  

  Otwarcie wystawy w Centralnym Muzeum Pożarnictwa
  W środę 14 maja świętowano w Centralnym Muzeum Pożarnictwa „Dzień Strażaka", połączony z uroczystym otwarciem nowej wystawy zatytułowanej "Straż pożarna na galowo".

 •  

  Co dalej gimnazjalisto? Targi edukacyjne w CMP
  Uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych odwiedzili Centralne Muzeum Pożarnictwa, tym razem nie po to by zobaczyć wozy strażackie z minionej epoki, ale po to by wybrać dla siebie jak najlepszą ofertę dalszego kształcenia.

 •  

  Centralne Muzeum Pożarnictwa na Szlaku Industriady
  Chcesz dotknąć, poczuć i zobaczyć przemysłowe dziedzictwo województwa śląskiego? Tylko w czasie INDUSTRIADY możesz jednego dnia wsiąść w kolejkę wąskotorową, zobaczyć jak wydobywano węgiel, pieczono chleb czy drukowano prasę.

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.